Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Antalya Büyükşehir Belediyesinden 690 konutlu proje

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ kapsamında 690 konut üretilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata kazandırılan Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hemen ardından ilçede yepyeni bir projeyi daha yaşama geçirmek için faaliyete geçti. Büyükşehir Belediyesince şimdi de Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi inşa edilecek. Projede dar gelirli vatandaşların yararlanması için 690 adet daireye yer veriliyor.

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde hayata geçirilecek dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal konut projesi kapsamında 97 bin 739 metrekare alan üzerinde 4’ü konut ve 1’i de ticari alana ayrılmak üzere 5 parsel yer alıyor. Proje alanı sınırları dahilinde toplam 207 hak sahibi yer alıyor. Hak sahipleri ile protokollerin yüzde 96’lık bölümü ise tamamlandı.

Hak sahipleri elektrik su aboneliklerini kapatarak tahliye işlemlerine başladı. Projede her parselde 4 blok yer alması planlanıyor. Toplam 12 blok şeklinde tasarlanan sosyal konut projesinde peyzajla bütünleşen, yeşil terasları ile yeşil ve ferah bir yaşam vaat eden yapı bloklarına ve ticari bir merkeze yer verilecek. Hak sahipleri blokları için projedeki sosyal konut tiplerinden farklılık gösteren daha modern çizgilerde tasarlanmış bir çalışma ile projede iki farklı blok tipinde yer verilmesi planlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya’nın markalı konut projeleriyle gündeme gelen gelişime açık ilçesi Kepez’e bağlı Güneş Mahallesi’nde sektöre kazandırılacak dar gelirli vatandaşlara yönelik geliştirilen ‘Kepez Toptancı Hali Sosyal Konut Projesi’ kapsamında 690 adet daireye yer verilecek. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde tasarlanmış konut tipleri yer alacak. Projede ticari merkez lineer çizgisi ile alt katlarda mağazaları, üst katlarda ofis tasarımı ile kamusal alandan özel alana geçişi sağlayan hiyerarşik bir düzende tasarlanacak.

Yatırımcılar için de cazip bir alana dönüşen Kepez’de sektöre kazandırılan projede 13 adet dükkân ve 16 adet de ofise yer verilecek. Sosyal konut projesi içerisinde yer alan 29429 ada 1 Parsel 7 bin 952 metrekare alan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Perşembe günü saat 15.10’da ihaleyle satışa sunulacak. Ticaret merkezine ilginin yoğun olması bekleniyor. Yatırımcıların teklifiyle yeni sahibi belirlenecek arsa ilerleyen dönemlerde yüksek kazanç sağlayacak.