Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Antalya, yatırımcısına yüzde 300 kazandıracak

Özellikle Rus yatırımcının ilgi göstermesiyle konut fiyatlarının kısa sürede katlandığı Antalya'da fiyatların daha da artacağı düşünülüyor.

Yabancı yatırımcıların gözde yatırım bölgesi olan Antalya'da konut fiyatları artmaya devam ediyor. Antalya'nın en değerli bölgelerinden Manavgat'ı değerlendirmeye alan dünyaca ünlü gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA, bölgeye yapılacak yatırımlarla ilgili ipuçları verdi.

Manavgat’ın yoğun yabancı ilgisi nedeniyle gözde yatırım bölgesi olmaya devam edeceğini söyleyen ERA Gayrimenkul Maximum Ofisi Broker’larından Murat Atay, “Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği, merkezi konumuyla dikkat çeken Manavgat; Side, Çolaklı, Evrenseki, Ilıca, Kızılot gibi denize sıfır tatil beldelerine sahip. Bu bölgelerde lüks oteller, eğlence mekanları ve yazlıklar yoğunlukla bulunuyor. Bölgemiz konut, ticari alan ve tarım arazileri bakımından karlı bir lokasyon. Konut fiyatları m2 bazında 1.000-5.000 TL arasında değişirken, işyeri fiyatları ise 2.000 TL ile 10.000 TL arasında seyrediyor. Bölgede konutlar ve işyerleri kira getirisine oranla ortalama 30 yılda kendini amorti ederken, gayrimenkul fiyatı lokasyona göre yüzde 25 ile yüzde 300 değer kazandırabiliyor.

Yani bölgemizde bir gayrimenkul satın alırken kira getirisine değil arsa ise yoğunluğu, imar durumu, işyeri ise caddenin hareketliliği göz önünde bulundurulmalı” diye konuştu.