Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

AP’den Kuzey Akım 2 için iptal çağrısı geldi

AP, Kuzey Akım 2 projesini kınandı. Projenin Avrupa enerji güvenliğini tehdit ettiğini gerekçesiyle iptali istendi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Rus doğalgazını Ukrayna’yı devre dışı bırakarak aktaracak olan Kuzey Akım 2 boru hattı inşasını kınadı. AP, projenin iptal edilmesi çağrısında bulundu.

AP Genel Kurulu, Strazburg’da bir araya geldi. 2017’de yürürlüğe giren Avrupa Birliği (AB) – Ukrayna Ortaklık Anlaşması’nı değerlendiren bir karar metni 105’e karşı 433 oyla onaylandı.

TEHDİT OLUŞTURDUĞU İFADE EDİLDİ

Alınan kararda Ukrayna’nın enerji alanında iş birliği, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında yaptıklarının olumlu karşılandığına vurgu yapıldı. Ayrıca Ukrayna’nın özellikle gaz ve elektrik piyasasında reform yapmaya devam etmesi gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra alınan kararda, “Rus doğalgazını Baltık Denizi’nden Almanya’ya taşıması planlanan Kuzey Akım 2 projesinin kınandığı, Avrupa enerji güvenliğine tehdit oluşturan bir siyasi proje olduğu için Kuzey Akım 2'nin iptal edilmesi çağrısında bulunulduğu” ifade edildi.

Alınan kararda, Rusya ve Ukrayna arasında Azak Denizi’ndeki gerginliğe de değinildi. Rusya’ya Ukrayna’nın gemileri ve mürettebatlarını koşulsuz serbest bırakma çağrısı yapıldı.