Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Araplar konut almak için İstanbul’a geliyor

Türk vatandaşlığında gayrimenkul yatırım tutarının 250 bin dolara indirilmesinin ardından Arap yatırımcılar harekete geçti. Bin 500 Arap yatırımcı Türkiye’ye geliyor.

Türk vatandaşlığında gayrimenkul yatırım tutarının 250 bin dolara indirilmesinin ardından Arap yatırımcılar harekete geçti. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAP) aracılığıyla 19 Arap ülkesinden bin 500 Arap yatırımcı, İstanbul'a geliyor. Bu yıl ikincisini düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'nda bin 500 yatırımcı konut üreticileriyle bir araya gelecek.

TÜRKİYE'YE ARAP İLGİSİ

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Araplar, Türkiye'de konut sahibi olmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAP) ve TurabExpo ortaklığında düzenlenecek Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı'nda Türkiye’deki konut üreticileri Arap yatırımcılara yatırım fırsatları sunacak.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği, geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yıl 19 Arap ülkesinde kurduğu organizasyon aracılığı ile fuara katılan firmaların konutlarının Arap ülkelerinde satışına da aracılık edecek.

TurabExpo Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı’nın 19-22 Kasım tarihleri arasında Basın Ekspres Yolu üzerindeki Pullman İstanbul Airport & Convention Center’da düzenlenecek.

KONUT PROJELERİ ARAP DÜNYASINA TANITILACAK

TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, eş zamanlı yapılacak Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı ile Türkiye’deki konut projelerinin Arap dünyasında tanıtılmasında, pazarlanmasında ve satışında büyük rol oynayacağını söyledi.

Çalışmaları değerlendiren Attar, “İnşaat, konut, gayrimenkul sektöründe Türk Arap işbirliklerini ve Türkiye’nin yabancıya konut satışını artıracak projeler geliştiriyoruz. İki gün sürecek fuar ikili görüşmelere olanak sağlayacak. Bunun yanı sıra katılımcı şirketlerimiz web tabanlı sanal fuar aracılığı ile iletişimlerini ve iş bağlantılarını sürdürebilecek. TÜRAP bünyesinde oluşturulan TA Grup çatısı altında, 30 kişilik uzman avukat kadromuzla Türkiyeli yatırımcılarımıza Arap ülkelerinde hukuk ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Güvenli bir şekilde 19 Arap ülkesinde Türkiye’deki projelerin satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyoruz” dedi.