Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Arma Menta dolardan daha çok kazandırdı

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Okka, Arma Menta projesinin dolardan daha çok kazandırdığını açıkladı.

İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli firması Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka Arma Menta projesinin 2017 yılı değerlendirmesini yaptı. Konuta yapılan yatırımın yüksek kar sağladığını belirten Okka, Arma Menta projesinin dolardan daha fazla kar sağladığını söyledi.

Şimdiye kadar iki milyon metrekarenin üzerinde konut projesi inşa eden Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Menta projesinin 2017 yılı değerlendirmesini yaptı. 60 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen projenin yatırımcısına dolardan daha fazla kar sağladığını belirten Okka, konuta yatırım yapanların 2017 yılında yüksek kar elde ettiğini söyledi. Projenin bulunduğu Kartal lokasyonunun konut amortisman süresinin en kısa olan bölgelerinden biri olmasının da yüksek kar sağlamasında etkili olduğunun altını çizen Okka,Gayrimenkul yatırımlarının dolar, borsa, altın ve benzeri yatırım araçları karşılaştırıldığında kısa-orta ve uzun vade gibi bütün dönemlerde yatırımcısına yüksek kar sağladığını söyledi.

Arma Menta projesini ve doları karşılaştıran Okka, “Satışına 2017 yılının Mart ayında başladığımız projemizde o günün şartlarında 2+1 daire satın alanlar 274 bin TL gibi bir miktar ödedi. Bugün aynı dairenin değeri 400 bin TL’ye tekabül ediyor. Burada yatırımcı 126 bin TL kar sağladı. O günün şartlarında ev almayıp 274 bin TL’ye dolar satın alanlar 15 bin TL gibi bir kar sağlamış oldu. Tabi bizim yaptığımız bu çıkarım, basit bir matematiksel bir hesaplama ile yapıldı. Kredi faiz oranları ve dolar kurunu da hesaba katmak gerekir ancak tüm bu değişkenleri hesaba katsak dahi 2017 yılında Arma Menta projemizde ev satın alanlar daha karlı çıkıyor. E5, TEM gibi ana yollara birkaç dakika mesafede inşa ettiğimiz proje, metroya da 900 metre mesafede, şehir merkezinde bulunan büyük hastanelere, AVM’lere, üniversitelere ve adliye sarayı gibi önemli kurumlara yakınlığı ile önemli avantajlar sunması yüksek kar sağlamasının en önemli nedenlerinin başında geliyor” dedi.

Projenin yüzde 60’ı şimdiden satıldı

Okkalar İnşaat’ın yatırımcısına şehrin göbeğinde doğa dostu bir yaşam sunduğu Arma Menta projesinin 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 60’ı satıldı. Projeyi 2019 yılının Haziran ayındatamamlamayı planladıklarını belirten Mahmut Okka, “İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’da hayata geçirdiğimiz Arma Menta projemizde 2017 Mayıs ayında çalışmalara başladık. Arma Menta’yı bölgenin nabzını tutarak ve yatırımcıya yüksek kazanç vaadi ile hayata geçiriyoruz. Projenin şimdiden yüzde 60’ını sattık. Bu kadar kısa bir sürede büyük bir oranda satılması bizim için sürpriz bir sonuç değil. İnşaat sektöründeki deneyimimiz sayesinde yanılmadık” dedi.