Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Arnavutköy'de arsaya yatırım yapan kazanıyor

İstanbul'un mega projelerine yakınlığı nedeniyle yatırımcıların gözdesi haline gelen Arnavutköy'de arsa fiyatları bir kaç yıl içerisinde 10 kart arttı.

Bir zamanlar İstanbul'un dışında bir köyden ibaret olan Arnavutköy, bugün 225 bin nüfuslu bir ilçe olarak göze çarpıyor. Arsa potansiyeli ile yatırımcıların yeni gözdesi haline gelen ilçede yer alan arsalar; Üçüncü Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarına yakınlığı nedeniyle kısa sürede kendilerini amorti etmeleri ile ilgi görüyor.

100 bin TL'nin altında arsa almak mümkün

Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, Arnavutköy’e yapılan yatırımın kısa sürede kâr sağlayacağını belirterek, küçük yatırımcılardan büyük yatırımcılara kadar birçok kişinin arsa sahibi olmasının mümkün olduğunu açıkladı. Özbek, “İstanbul’da yatırım yapmak genellikle büyük bütçeler gerektiriyor. Bugün İstanbul’da ortalama bir evin fiyatı 300 bin TL’den başlıyor, bu da yatırım yapmak veya ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaşlarımızı zorluyor. Arnavutköy gibi her geçen gün değerlenen bir bölgede 100 bin TL’nin altında arsa almak ise mümkün. Bölgenin konum avantajı sayesinde de bu arsa kendini kısa sürede amorti edecek bir yatırıma dönüşecek” diye konuştu.