Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Arsa sahibi olmak isterken dolandırıldı

Bir radyo programında duyarak satın aldığı 26 bin liralık arsası için tapu müdürlüğüne giden vatandaş, öyle bir arsanın hiç var olmadığını öğrenince şok oldu.

İstanbul Pendik'te yaşayan Kemal Eroğlu, 26 bin TL'ye satın aldığı arsasının aslında hiç var olmadığını öğrenince soluğu savcılıkta aldı. Eroğlu, radyo programında duyduğu bir reklam üzerine kişileri aradığını, onların da kendisini Marmara Ereğlisi'ndeki arsayı göstermeye götürdüğünü söyledi. Kendisiyle birlikte toplamda 50 kişinin arsayı görmek için arsanın bulunduğu alana gittiğini belirten Eroğlu, firma çalışanlarının, gösterdikleri büyük bir arsayı parselleyerek satacaklarını söylediklerini dile getirdi.

"İnsanları senetlerle tehdit ediyorlar"

Eroğlu'nun iddiasına göre arsayı satın almak isteyen müşteriler 26 bin TL karşılığında sözleşme imzaladı. Kendisi de sözleşmeye imza atan Eroğlu, tapunun ilk peşinatın ödenmesinin ardından verileceği söylenince de, yanındaki 4 bin TL'yi verdi. Geri kalan borç için 1000'er liralık 22 senet yapıldı.

Ertesi gün tapusunu istemeye giden Eroğlu, firma çalışanlarından bir türlü tapuyu alamadı. Aradan 2 ay geçmesine rağmen tapuyu alamayan Eroğlu, Tapu Müdürlüğü'ne gidince böyle bir arsanın olmadığı yanıtını aldı. Soluğu Bakırköy Başsavcılığı'nda alan Kemal Eroğlu, "Damla Emlak Ofisi, parayla senetleri vermiyor. İnsanları yaptıkları senetlerle tehdit ediyorlar. Kimse bu insanlara güvenip tuzağa düşmesin." diye konuştu.