Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Arsa yatırımı yaparken bunlara dikkat edin!

Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, değeri günden güne artan Arnavutköy'de arsa yatırımı yapmak isteyenlere 5 önemli tavsiyede bulundu.

Yatırımcılar, faizlerdeki yükseliş nedeniyle ellerinde tuttukları nakit parayı konut yerine arsa olarak değerlendirmeye başladı. İstanbul’da ev almanın giderek zorlaştığını ifade eden Uzman Arsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özbek, kısa ve uzun vadede elindeki nakit parasını daha verimli değerlendirmek isteyenlerin Arnavutköy gibi cazibesini artıran bölgelerden arsa satın almaya başladığını söyledi.

İbrahim Özbek, 3. Köprü ve özellikle 3. Havalimanı faaliyete girdikten sonra Arnavutköy’de konut ihtiyacına gereksinim olacağını görerek bölgeye yönelenlerin doğru bir yatırım yapabilmeleri için dikkat etmeleri gereken bazı faktörler olduğunu açıkladı.

Arnavutköy bölgesinden arsa alarak elindeki paraları değerlendirmek isteyen yatırımcılara İbrahim Özbek’in 5 tavsiyesi:

1. Arsa yatırımcısı kesinlikle araştırmacı olmalı. İşi sadece emlak danışmanına bırakmamalı.

2. Arsa alırken 10 sene sonra nasılsa değerlenir düşüncesine göre hareket edilmemeli.

3. Alınan arsanın imar izni olup olmadığına dikkat edilmeli.

4. Yerleşim yerlerine çok uzak bir yerden arsaya bakılıyorsa fiyatının değip değmeyeceği iyi analiz edilmeli. Maalesef kötü niyetli satıcılar bizim sektörümüzde de mevcut ve lokasyon olarak çok uzak olan arsaları fahiş fiyatlara satabiliyorlar. Bu konuya yatırımcılar mutlaka dikkat etmeli.

5. Belge sahibi emlak danışmanlarından arsa alınmalı. Kurumsallaşmış arsa ofisleri bu açıdan büyük önem taşıyor. Biz Uzman Arsa olarak arsa sahipleriyle ilişkimizi satıştan sonra kesmiyoruz ve bizden aldıkları arsa hakkında yönlendirmeye devam ediyoruz.