Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Avrasya Tüneli, Aralık 2016'da hizmete açılacak

İstanbul'un mega projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Marmaray ve 3. Köprü'den sonra Avrasya Tüneli'nin inşaat çalışmaları da yakında tamamlanacak.

Ak Parti hükümetinin 2023 planları dahilinde hayata geçirdiği mega projeler arasında öenmli bir yeri olan Avrasya Tüneli'nde inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Anadolu ve Avrupa yakasını İstanbul Boğazı'nın altından 2. kez birleştirecek olan tünel tamamlandığında Göztepe-Kazlıçeşme arasında seyahat süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek.

İnşaatının yüzde 80'i tamamlanan Avrasya Tüneli, Aralık 2016'da hizmet vermeye başlayacak. Toplamda 1,2 milyar dolara mal olan tünel, son teknoloji güvenlik sistemleriyle donatılacak. İstanvbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatması beklenen Avrasya Tüneli'nde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde uygulanan Serbest Geçiş Sistemi yerine hâlihazırda Boğaz Köprüsü'nde uygulanan şeritler arası ada barındıran gişe yapıları bulunacak.

Yap-işlet-devret modeliyle Türk-Kore Ortak Girişimi ATAŞ'ın inşa ettiği Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti ise henüz belli olmadı.