Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Avrasya Tüneli, Aralık 2016'da hizmete açılacak

İstanbul'un mega projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Marmaray ve 3. Köprü'den sonra Avrasya Tüneli'nin inşaat çalışmaları da yakında tamamlanacak.

Ak Parti hükümetinin 2023 planları dahilinde hayata geçirdiği mega projeler arasında öenmli bir yeri olan Avrasya Tüneli'nde inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Anadolu ve Avrupa yakasını İstanbul Boğazı'nın altından 2. kez birleştirecek olan tünel tamamlandığında Göztepe-Kazlıçeşme arasında seyahat süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek.

İnşaatının yüzde 80'i tamamlanan Avrasya Tüneli, Aralık 2016'da hizmet vermeye başlayacak. Toplamda 1,2 milyar dolara mal olan tünel, son teknoloji güvenlik sistemleriyle donatılacak. İstanvbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatması beklenen Avrasya Tüneli'nde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde uygulanan Serbest Geçiş Sistemi yerine hâlihazırda Boğaz Köprüsü'nde uygulanan şeritler arası ada barındıran gişe yapıları bulunacak.

Yap-işlet-devret modeliyle Türk-Kore Ortak Girişimi ATAŞ'ın inşa ettiği Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti ise henüz belli olmadı.