Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Avrasya Tüneli'nin ismi ne zaman belli olacak?

Asya ve Avrupa yakasını İstanbul Boğazı altından birleştirecek olan Avrasya Tüneli'nin isminin belirlenmesi için yapılan anketin sonuçları 20 Aralık'ta açıklanacak.

Hükümetin 2023 planları çerçevesinde bir bir hayata geçirilen mega projelerin en yeni halkası Avrasya Tüneli'nin açılışına sayılı günler kaldı. İstanbul Boğazı'nın altından geçerek şehrin trafik sorununa çözüm olması beklenen Avrasya Tüneli, 20 Aralık Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılarak halkın hizmetine sunulacak.

Hizmete açıldığında Kazlıçeşme-Göztepe arasını 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli'nin ismi ise henüz belirlenmedi. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın internet sitesinde başlatılan anketle isim önerileri alınmaya başlandı. Büyük ilgi gören ankette isim seçenekleri bulunmuyor. 1 Aralık’ta başlayan ve 10 Aralık’a kadar sürecek olan ankete katılanlar istedikleri ismi kutucuğa yazıp ‘Gönder’ butonuna tıklıyor.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri anket hakkında şu bilgiyi verdi: "1 Aralık'ta başlayan anket, 10 Aralık'ta 23.59 itibariyle son bulacak. En çok önerilen isim 20 Aralık'ta tünelin açılış töreninde kamuoyuna açıklanacak. O güne kadar hangi isimlerin önerildiği, kaç ismin yarıştığı gibi bilgiler kamuoyuyla paylaşılmayacak. İsteyen istediği ismi önerebilir." Sosyal medyada ise projenin isminin Mustafa Kemal Atatürk, Abdülhamid Han ve ve Alparslan Türkeş olması için ayrı ayrı kampanyalar yürütülüyor.