Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı eylülde açılıyor

İBB tarafından Kemerburgaz'da hayata kazandırılan Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı projesinin ilk etabı tamamlanarak eylül ayında halkın hizmetine sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul Avrupa Yakasının Kemerburgaz lokasyonunda dev bir kent ormanı hayata geçiriliyor. İlk etabı tamamlanmak üzere olan projede hizmet eylül ayında başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) İstanbul'a dev yeşil alan hizmet igeliyor! İBB tarafından İstanbul Avrupa Yakasının en yeşil lokasyonlarından Eyüp’e bağlı Kemerburgaz mevkiinde dev bir kent ormanı yaşama kazandırılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kemerburgaz lokasyonunda “Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı" hayata kazandırılacak.

5 milyon 283 bin 429 metrekare alan

“Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı” projesinin ilk etabının önümüzdeki eylül ayında hizmete açılması planlanıyor. Dev orman kenti Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde kalacak şekilde yapıldı. Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Kemerbutgaz projesi 5 milyon 283 bin 429 metrekare devasa bir alan üzerinde tasarlanıyor.

Kapsamlı bir sosyalleşme merkezi

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi'nde, sadece ormanlık alanlar ve doğa aktivite alanları bulunmayacak. Kültür ve spor aktivite alanlarının da yer aldığı projenin içerisinde sosyal etkinlik alanları ve yeme içme alanları da mevcut olacak. Kalabalık gruplar halinde ya da tek başına vatandaşların hoşça vakit geçirebileceği kapsamlı bir konseptle yaşama geçirilen Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi’nde kır lokantaları, kır kahveleri, uçurtma atölyeleri, büfe, ibadethane, seyir kulesi, fauna tanıtım alanı, hayvan barınakları, bisiklet kioskları, büfe, satış birimleri ve idari binalar bulunacak.

İlk etap eylül ayında ziyarete açılacak

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi yaşama geçirilirken ekolojik ve coğrafi özellikler üzerinde de durularak, var olan orman dokusu muhafaza edilerek ve mevcut flora ile faunaya ayak uyduran bir dizayn yaklaşımı ile düzenlenen orman için toplam 8 bin 167 ağaç, 420 bin çalı ve 160 bin yer örtücü dikimi tamamlandı. Projenin ilk etabı önümüzdeki eylül ayı içerisinde halkın ziyaretine açılacak.