Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ayvalık'ın en değerli alanları ihaleye çıkıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık'ta yer alan toplam 5 milyon 113 bin 500 liralık bedele sahip 7 gayrimenkulü 12 Nisan Salı günü ihaleye çıkarıyor.

Fransa'nın Cannes kentinde geçtiğimiz ay düzenlenen MIPIM Fuarı'nda şehrin mega projelerini yabancı yatırımcıya tanıtan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Hem yerli hem de yabancı yatırımcı tarafından büyük ilgi gören Balıkesir'de ulaşım ve altyapı yatırımlarının yanı sıra gayrimenkul yatırımları da artıyor.

Balıkesir'in değeri artıyor

Bu kapsamda elindeki gayrimenkulleri satma kararı alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ise işe Ayvalık Belediyesi'ne ait olan gayrimenkullerle başladı. Belediye geçtiğimiz günlerde Tellikavak, Mithatpaşa, Kemalpaşa ve Sakarya mevkiilerinde bulunan 7 gayrimenkulün ihale yöntemiyle satıcağını duyurdu. Söz konusu gayrimenkullerin toplam bedeli 5 milyon 113 bin 500 lira olarak açıklandı.

İhale 12 Nisan'da gerçekleşecek

Konuya ilişkin Ayvalık Belediye'sinden yapılan açıklama şunlara yer verildi:

"Ayvalık Belediye Başkanlığı, "12/04/2016 tarihinde saat 13:15’te sırayla Ayvalık Belediye Başkanlığı Orhan Peker Sanat Galerisinde yapılacaktır. İhale yöntemi 2886 - 45. maddesine göre "Açık Teklif Usulü" yapılacak. Ancak 7. Sıradaki arsa “Kapalı Teklif Usulü" ile ihale edilecektir"