Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Babacan Holding 2017'nin ikinci yarısında da yatırımlarına devam edecek

Babacan Holding; faaliyet gösterdiği enerji, lojistik ve turizm alanlarında yılın son 6 ayında da yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor.

İnşaat, turizm, lojistik ve enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Babacan Holding, 1.8 milyar liralık yatırım hedefi çerçevesinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak üzere 2016 yılında başlattığı kampanyalarıyla hem yatırımcısına hem de ev sahibi olmak isteyenlere büyük avantajlar sağlayan Babacan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, geride bıraktıkları yılın ilk 6 ayını hedeflerinde sapma olmadan tamamladıklarını yıl sonuna kadar da hedeflerini tutturacaklarını ifade etti.

Devam eden yatırımlar ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Babacan, “Babacan Holding olarak aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat sektöründe başladığımız ve başlayacağımız toplam 600 bin metrekareye yakın projeye ek olarak enerji, lojistik ve turizm sektörlerindeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 1.8 milyar TL’lik hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Şu an yatırımlarımızın yüzde 50’lik kısmını hayata geçirmiş durumdayız. Bugüne kadar 40’tan fazla projeye imza attık.

2016 yılında başladığımız ve Beylikdüzü E-5 üzerinde yükselen residence, tower, terrace ve home ofisten meydana gelen Babacan Premium; yaklaşık 600 milyon TL’lik yatırım değeriyle hayata geçiyor. Babacan Premium’da tatil köyü konforunda bir yaşam fırsatı sunuyoruz. Yerli yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği Babacan Premium projemize yabancı yatırımcılardan da yoğun talep geliyor.

Özellikle referandum sonrası beklenen yabancı yatırımcı ilgisinin artmaya başladığını hep birlikte gördük. Türkiye’den ev almak isteyen ancak bürokratik kısıtlamalardan dolayı beklemede kalan yabancı yatırımcılar harekete geçti. Biz daha çok Arap yatırımcıdan bir hamle beklerken Japonlar’dan gelen ilgi öngörülerimizin doğru olduğunu gösterdi.

Beylikdüzü’nde bölgenin en iddialı projesi olarak inşa ettiğimiz Babacan Premium’a yatırım yapmayı tercih eden Japon alıcılar, ilk etapta bir katı kapattılar. Japon yatırımcıdaki bu potansiyel üzerine biz de yönümüzü Japonya, Filipinler, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine çevirdik. Oralarda tanıtım faaliyetleri yürüterek projelerimizi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz.

2. etap satışları için de ön talep toplamaya başladığımız Babacan Premium’da lansman öncesinde kısa süreliğine sunmuş olduğumuz fiyat ve ödeme avantajlarından faydalanmak mümkün.

2013 yılında Özelleştirme İdare Başkanlığı’ndan TL ile almış olduğumuz ve 16 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde İstanbul’un en çok değerlenen bölgesinde inşa ettiğimiz Babacan Port Royal projemizin lansmanını 27 Nisan’da gerçekleştirdik.
Merkezi lokasyonda gizli kalmış olan çok değerli bir arazi üzerinde yatırımcıların dikkatini çeken projemizi bölgedeki diğer projelere göre yüzde 30 daha ekonomik fiyatlarla satışa sunduk.

Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında, E-5 yolu yakınında konumlanan projemiz hem yatırım hem de oturum amaçlı konut almak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Babacan Port Royal’de şimdiden 100 milyon TL’lik satış rakamını geçtik.

Ayrıca teslimlerine başlanan Babacan Palace ve Prime Suites projelerimizde de satışlarımız devam ediyor. Beylikdüzü bölgesinin en lüks projesi olma özelliği taşıyan Babacan Palace, şehrin ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla hem yatırımcılara yüksek prim avantajı sağlıyor, hem de projeden oturum amaçlı konut alanlara benzersiz bir dünyanın kapılarını aralıyor. Babacan Palace projemizden peşinatsız konut sahibi olmak da mümkün.

Basın Ekspres Yolu üzerinde hayata geçirdiğimiz Prime Suites projemiz ise otel konforunda rezidans konseptine sahip. Yaşam kalitesini yükselterek ev rahatlığı ile otel konforunu bir arada sunan Prime Suites’te, yatırımcılar dairesini isterlerse otel yönetimine devrederek yüksek kira getirisi de elde edebiliyor” diye konuştu.

Enerjiye 20 milyon dolar

Türkiye’nin elektrik sistem altyapısını iyileştirmekle ilgili çalışmaların hız kazandığı bu dönemde holding olarak kendilerinin enerji yatırımı içinde olduklarını ifade eden İbrahim Babacan, Aydın’da hayata geçirmek üzere oldukları yatırımla jeotermal enerji üreteceklerini vurguladı. İlk etaptaki yatırım miktarının 20 milyon dolar civarında olacağını belirten Babacan, holdingin enerji yatırımlarını gelecek dönemde çevre illere de yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Babacan, “Lojistik sektöründe de depolama alanları yapıyoruz. 3. Köprü yolunun geçtiği güzergahta depolama arazileri yatırımları yaptık, oralara hangar vasfında depolama alanları yapacağız” dedi.