Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bahçe mobilyası seçmenin püf noktaları

Mevsimlerin en güzeli baharın sesleri duyulmaya başladı. Peki, bahçeniz bahara hazır mı? İşte bahçe mobilyası seçmenin püf noktaları…

Özellikle bahar mevsiminin en güzel yanlarından bir tanesi kuşkusuz ki bahçemizde oturup içeceğimizi yudumlamak. 'Tatlı serin bahar akşamlarının tadı en güzel bahçede çıkar' diyenlerdenseniz bu önerilerimiz tam sizlere göre!

Bahçenizde geçirdiğiniz zamanların keyfini iki katına çıkaracak sizleri daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanına sahip olmaya itecek birkaç önerimiz var. Bahçelerinizden daha iyi verim almak istiyorsanız öncelikli olarak bahçe bakımınızı ihmal etmemeli ve bahçe mobilyalarınızı doğru seçmelisiniz.

Peki, bahçe mobilyası seçmenin püf noktaları nelerdir? Mobilya seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? Bahçe mobilyasının bahçenizle uyumlu olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte cevapları…

Bahçe mobilyanızın dayanıklı malzemeden olmasına özen gösterin

Bahçe mobilyaları bahçeleriniz evinizin önemli bir parçası olarak görülse de aslında dış mekân mobilyaları. Bu nedenle evde kullandığınız ürünleri bahçelerinizde tercih edemezsiniz. Kaliteli ahşap malzemeden ya da paslanmaz metalden yapıldığına emin olmanız gerekir. Aksi taktirde mobilyalarınızın ömrü fazla uzun olmayacaktır.

Değiştirilebilir kılıflar önceliğiniz olsun

Dış mekan mobilyalarınız havanın etkilerine direkt maruz kalacağı için evinizdeki mobilyalara oranla daha kısa sürede kirlenecek ve temizlenmesi gerekecek. Bu sebeple aldığınız mobilyalarda kullanılan bez kısmın mutlaka değiştirilebilir olması gerekiyor. Bu şekilde hem temizlikteki sürenizi kısaltmış olacaksınız hem de her zaman temiz ve konforlu bahçe mobilyalarınızı kullanabileceksiniz. Aynı zamanda temizlik aralığınızı uzun tutmak istiyorsanız koyu renkli mobilyaları tercih etmelisiniz.

Alüminyum malzemeler ahşap malzemelere güzel bir alternatif olabilir

Eğer ki bahçe mobilyalarınızın yerini sık sık değiştirmeyi düşünüyor ya da farklı tasarımlar denemek istiyorsanız ahşap mobilyalar yerine daha hafif alüminyum mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Hem bir farklılık yaratmış hem de iki farklı malzemeyi aynı anda kullanarak daha çeşitli kullanım olanakları elde edebilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun mobilya seçin

Ve en önemli kural tabi ki de ihtiyaçlarınıza uygun olan mobilyalar satın alabilmeniz. Bahçenizde geçirdiğiniz vakitlerde neler yapıyorsunuz, bahçenizde geçirdiğiniz vakit evdeki yaşamınızın ne kadarlık kısmını kapsıyor? Bu soruların yanıtını verdikten sonra daha sağlıklı bir alışveriş yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bahçenizde sadece güneşleniyorsanız bir şezlong ve bir sehpa sizin için yeterli olacaktır. Serin yaz akşamlarında kitap okuyor kendinizi dinliyorsanız sadece bir sallanan sandalye bile ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak kalabalık bir aileniz varsa ya da çok geniş bir arkadaş çevreniz bir yemek takımı bile bahçenizde yer alabilir. Dediğimiz gibi önceliğiniz ihtiyaçlarınız olursa en doğru parçaları seçmek de zorluk yaşamazsınız.