Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bahçeşehir Park’ta yer alan ticari ünitelere ‘Macera Parkı’ dopingi

Bahçeşehir’de yaşama kazandırılan Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelerin satışları, projeye komşu olarak inşa edilen Macera Parkı’nın etkisiyle artışa geçti.

Bahçeşehir’in kalbinde Atmaca Gayrimenkul tarafından yaşama kazandırılan Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelerin satışları, projeye komşu olarak inşa edilen Macera Parkı’nın etkisiyle yükselişe geçti. Metrekaresi ortalama brüt 17 bin TL’den satışa sunulan ve sadece 140 ayda kendini amorti edebilen ticari ünitelerin yüzde 86’sının satışı tamamlandı. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen franchise markalarının yerini aldığı ticari ünitelerde yaşam başladığında kira getirilerinin metrekare bazında 170 ila 220 TL arasında olması bekleniyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe sadece konutun değil ticari ünitelerin de yatırımcıya kazandırdığı katma değerde artış yaşanıyor. Özellikle yeni yapılan büyük ölçekli markalı konut projelerinde önemli bir yer edinen ticari ünitelerin, konuta nazaran daha kısa sürede kendini amorti ettiğini belirten Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca, amortisman hesaplamasında lokasyon ve projenin markasının önemine dikkat çekti. Ticari ünitelerin amortisman süresinin konuta kıyasla daha kısa olduğunu söyleyen Adem Atmaca; “Amorti süreleri konutta 400 aylara varırken, ticari birimlerde bu rakam yarı yarıya düşüyor. Bizim hayata geçireceğimiz Bahçeşehir Park Projesi’nin ticari ünitelerinde amortisman süresi 140 aya karşılık geliyor. Burada ortaya koyduğumuz marka değeri, işçilik ve lokasyon gibi kriterler de amortisman süresini kısaltan detaylar arasında yer alıyor. Ticari ünitelerimizin yer aldığı bölgede alternatif başka bir ticari proje yok. Bu kriterler de projemize olan ilgiyi artırdı. Dünyanın önde gelen zincir markalar ticari ünitelerdeki yerini şimdiden ayırdı. Yatırımcı için çok önemli bir ayrıcalık bu. Nisan sonunda teslimlerin yapılacak olması da projemize yönelik ayrı bir cazibe katıyor” şeklinde konuştu.

HEM SATIŞLAR HEM DE SUNDUĞU KATMA DEĞERİ ARTIYOR

Bahçeşehir Park’ın yanı başında 1 milyon dolarlık yatırımla inşaat çalışmalarını sürdürdükleri Macera Parkı’nın hem ticari ünitelerin satışını hem de yatırımcıya sunduğu katma değeri olumlu olarak etkilediğine dikkat çeken Adem Atmaca; “Bahçeşehir’de imza attığımız projelerle, bölgeyi yaşamın merkezi haline getirmeyi misyon edindik. Bu görevimizi devam eden projelerimiz aracılığıyla sürdürüyoruz. Bugün İstanbul’un en büyük Survivor parkurlarından biri olan Macera Parkı, inşaat çalışmaları devam ederken Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelere değer kazandırdı. Projenin merkezi konumu ve yapılmakta olan ulaşım projeleri satışlarda domino etkisi yarattı. Ünitelerin yüzde 86’sının satışını tamamlamayı başardık” ifadelerini kullandı.

YENİ ULAŞTIRMA PROJELERİ DEĞER ARTIŞI GETİRECEK

Önümüzdeki dönemde tamamlanması planlanan Mecidiyeköy- Bahçeşehir metro hattı ile Marmaray’ın, Bahçeşehir'e kadar uzanması yönünde atılan adımların projenin değerini yükselteceğini vurgulayan Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca; “Dünyanın ve Türkiye'nin franchise ve seçkin markaları, birbirinden prestijli ve değerli markalar, projemizin ticari ünitelerini renklendirdi. Göletimiz, yapılan peyzaj ve ıslah çalışmalarından sonra 2 katı büyüyecek. Bu büyüme, ticari ünitelere gelen ziyaretçilerin sayısını da yükseltecek. Ticari ünitelerimizin metrekaresi ortalamada brüt 17 bin TL’den yatırımcıyla buluşuyor. Projede yaşam başladığında kira getirilerinin metrekare başına 170 ila 220 TL seviyesinde olmasını bekliyoruz” dedi.