Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bahçeşehir'in en yenisi Strada'nın satışlarına başlandı

Akzirve Gayrimenkul yeni projesi Strada'yı Bahçeşehir'de inşa ediyor. Tamamlandığında yüzde 40-45 oranında prim yapması beklenen projede fiyatlar 240 bin TL'den başlıyor.

Akzirve Gayrimenkul, yaklaşık 1.5 milyar TL yatırımla Bahçeşehir bölgesinde inşasına başlayacağı yeni projesi Strada'nın lansman toplantısını 11 Kasım Cuma günü gerçekleştirdi. İtalyanca’da 'cadde' anlamına gelen Strada adı verilen proje, 105 dönüm arsa üzerinde yükselecek. Toplamda 3 etaptan meydana gelen projede 2 bin 500 konutun yanı sıra 100'ün üzerinde ticari alanlara da yer verilecek. Lansman öncesi dönemde 100 konutun satışlarının tamamlandığı projenin 747 konutluk ilk etabının Aralık 2018’de tamamlanması öngörülüyor. Projenin ikinci ve üçüncü etaplarının ise birer yıl arayla bitirilmesi planlanıyor. Projede 1+1'den 5+1'e kadar değişen birçok farklı tipte daireye yer veriliyor.

Peşin ödemelere öze yüzde 10 indirim fırsatı

Projeyi bölgedeki diğer projelerden ayıran en önemli özelliğin fiyatları olduğunu belirten Akzirve Gayrimenkul & Yatırım CEO’su İbrahim Maasfeh, “Projemize İtalyanca’da cadde anlamına gelen Strada adını verdik ve projemiz içerisinde yer alan caddeyi herkesin faydalanabileceği bir yaşam alanı haline getirdik. Cadde üzerinde birbirinden kaliteli markalar, restoranlar, kafeler, marketler ve günlük hayatı kolaylaştıracak ticari alanlar olacak” dedi. Strada’daki konut fiyatlarının KDV dâhil 240 bin TL ile 1 milyon TL arasında değiştiğini belirten Maasfeh, yatırımcılara yüzde 1 peşinat ve peşin ödemede yüzde 10 indirim avantajı tanıdıklarını ifade etti. Akzirve ayrıca şirket finansmanı kapsamında 40 aya varan vade seçeneğini sunuyor.

Bahçeşehir bölgesinin yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten İbrahim Maasfeh, “Bahçeşehir bölgesi giderek artan değeriyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bölgede 2011 yılında metrekare fiyatları bin 500 TL civarındayken, şu anda 4 bin TL’lere kadar çıkabiliyor. Bölge, 3. havalimanı bağlantı yolları ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığı ile yatırım açısından avantajlar sunuyor” şeklinde konuştu. Maasfeh ayrıca, 2019 yılında hizmete girmesi planlanan Mahmutbey – Bahçeşehir metro hattıyla birlikte Bahçeşehir bölgesine raylı sistemle ulaşımın da sağlanmış olacağını ve bu şekilde bölgede oturanların yeni bir ulaşım ağına sahip olacağını ve proje tamamlandığında yüzde 40-45 oranında prim yapmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

"Proje sakinlerine yeni bir ev değil, yaşam alanı sunuyoruz"

Projenin mimari detaylarıyla ilgili bilgi veren ünlü mimar Bünyamin Derman ise “Strada’nın mimari detaylarını planlarken şehir hayatını ön planda tutmaya çalıştık. Burada Akzirve’nin yaşam alanları için geniş yer ayırması da bizim için oldukça önemliydi. Proje genelinde yalnızca binalar, konutlar ve ticari ünitelerin mimari detayları değil, yaşam alanlarının mimari detayları üzerinde de oldukça çalıştık. Proje bittiğinde Strada’dan ev sahibi olanlar yalnızca bir daireye değil, yepyeni bir yaşam alanına da kavuşmuş olacak” dedi.