Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Kurum açıkladı: İnşaatta ABD malzemelerine yer yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık bünyesinde inşa edilecek olan yapılarda ABD menşeli inşaat malzemelerine yer verilemeyeceğini söyledi.

İnşaatta ABD ambargosu! ABD’nin ürettiği inşaat malzemeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata kazandırılması planlanan hiçbir binada ABD inşaat malzemelerinin kullanılmayacağı açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık tarafından inşa edilecek hiçbir yapıda ABD malzemelerinin kullanılmayacağını söyledi. ABD malzemeleri bundan sonra bakanlık bünyesinde üretilen binalarda kullanılmayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, bu konu hakkında açıklama yaptı.

Gayrimenkul sektörünün gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sektörde yeni bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Konut ve inşaat sektöründe yeni bir yol izleneceğini ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerinin 15 Temmuz günü gerçekleştirilen Fetullahçı Gülen Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların konut sahibi olabilmesi için çok önemli fedakarlıklarda bulunduklarını söyledi.

Gayrimenkul sektöründe yine kalkınma planlarının düzenlendiğine işaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakârlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar “şeklinde konuştu.

Konut sektörünün canlanması için yeniden bir konut kampanyası düzenlenecek. Henüz koşulları netleşmeyen kampanyanın gayrimenkul sektörü temsilcileri tarafından kısa süre içerisinde açıklaması bekleniyor.

Yeni kampanya kapsamında uygun faiz oranları ve ödeme koşulları sunulacak. Bakan Kurum, gayrimenkul sektöründeki yeni yol haritasının ardından kampanyaya başlanacağını açıkladı.