Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Kurum Millet Bahçeleri için talimat verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da hayata kazandırılması planlanan millet bahçelerinin yapım çalışmaları için talimat verdi.

10 yıla yakın süredir Emlak Konut GYO’nun genel müdürlük görevini yürüten Murat Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koltuğuna oturmasının hemen ardından çalışmalarına başladı.

Öncelikli olarak konut sektörünün temsilcileri ile sektörü değerlendiren Kurum, son olarak yakın zamanda hayata kazandırılması beklenen Millet Bahçeleri projelerinin yapımının başlaması için talimat verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, öncelikli olarak Atatürk Havalimanı arsasına yapılacak millet bahçesi projesi için çalışmaların başlamasını talimat verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelen Bakan Murat Kurum'un bir diğer gündem maddesi ise yerinde kentsel dönüşüm oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçe belediye başkanları ve bürokratlarla buluştu. Göreve geldiği ilk haftada konut sektörü temsilcileri ile bir araya gelen ve sektörün sorunlarını değerlendiren Bakan Kurum’un gündeminde bu defa kentsel dönüşüm ve Millet Bahçeleri projeleri vardı.

Türkiye’de 15 stadyum millet bahçesi yapılacak

Bakan Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı yerine yapılacak millet bahçesi için çalışmaların bir an önce başlaması için talimat verdi. İstanbul'da Esenler’de 2,5 milyon metrekarelik askeri alan ile Üsküdar’daki Validebağ Korusu’nun millet bahçesi haline getirilmesine karar verilirken Türkiye genelindeki 15 stadyum da millet bahçesine dönüştürülecek.

Yoğunluk olmadan kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanması gerektiğine değinen Kurum, yerinde dönüşümün önemine de dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da yerinde dönüşüm çalışmalarına TOKİ ve KİPTAŞ gibi kurumların da sürece dahil edildiğini söyledi. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması için gerekli düzenlemelerin en kısa sürede yapılacağını söyleyen Bakan Kurum, kentsel dönüşüm projelerinin hızlanacağını da söyledi.