Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Kurum’dan dar gelirliye sosyal konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın faaliyete girmesiyle birlikte dar gelirli vatandaşlara yönelik daha çok sosyal konut üretileceğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası’nın faaliyete girmesiyle birlikte dar gelirli vatandaşlara yönelik daha çok sosyal konut üretileceğini açıkladı.

2001 yılında faaliyetlerine son verilen bankacılık işlemleri durdurulan Emlak Bankası tam 17 yıllık bir aranın ardından sektöre geri dönüyor. Uzun zamandır gündemdeki yerini koruyan Emlak Bankası’na ilişkin bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapıldı.

Emlak Bankası’nın bankacılık sektörüne geri dönüş yaptığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, bankanın yeniden işlerlik kazanmasıyla birlikte dar gelir sınıfında yer alan vatandaşlara yönelik daha çok sosyal konut projesi üretileceğini müjdeledi.

2001 yılında faaliyetleri durdurulmuştu

17 yıl bir aranın ardından yeniden faaliyete girmeye hazırlanan Emlak Bankası ile dar gelirli vatandaşın kullanımına tahsis edilmek üzere uygun fiyatlı konutların üretimine ağırlık verilecek.

2001 yılında faaliyetleri duran Emlak Bankası’nın geri dönüşüne ilişkin ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 Günlük Eylem Programı içinde yer verilen emlak Bankası’nın geri döneceğini duyurmuştu.

Uzun yıllar önce faaliyetleri durdurulan Emlak Bankası yeniden faal hale gelmeye hazırlanıyor. Yayın organlarının Ankara temsilcileri ile görüşen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Emlak Bankası hakkında da çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum Emlak Bankası’nın geri dönüşüne ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Biz bu bankanın devletin, kamunun mallarını değerlendirme noktasında, gayrimenkul sektörüne üst ölçekte destek olma noktasında, sosyal konut üretiminde daha çok sosyal konut üretimi sağlama noktasında bir çok projemiz var. Bu projeleri bu bünyede yapmak istiyoruz. Sırf buna ilişkin profesyonelliği olan, buna ilişkin vizyonu bakışı olan bir banka bünyesinde bu projeleri yapıyor olacağız.”