Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Özhaseki: “Fikirtepe ’ye Bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz”

Üsküdar Belediyesi önünde vatandaşlarla bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Fikirtepe dönüşümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Üsküdar Belediye binası önünde vatandaşlarla bir araya gelerek Kadıköy’ün Fikirtepe bölgesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlara Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecini anlatan Bakan Özhaseki, “Fikirtepe Bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz” dedi.
“Batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki ihtilafı kendimiz çözeceğiz” diyen Özhaseki Fikirtepe’de kentsel dönüşüm başlamadan önceki süreci ve sonrasında gelişen durumları vatandaşlara anlattı.

“Vatandaşa yardım için Fikirtepe’deyiz”

Bakan Özhaseki, “Vatandaşa yardım için Fikirtepe’deyiz” diyerek bölgedeki süreç hakkında şunları kaydetti:

" Fikirtepe'de bir plan yapılmış. Belediyeler de devreden çekilmişler. İlçe ve Büyükşehir çekilmiş. Vatandaşlarla müteahhitler karşı karşıya kalmışlar. Aynı ada içerisinde vatandaşın bir kısmının vekaleti Ahmet'te, birisi Mehmet'te. Çözün de göreyim. İmzalar atılmış.

“Vatandaş mağdur, müteahhit mağdur, kamuoyu mağdur”

Aradan 3-4 sene geçmiş müteahhit batmış. Vatandaş mağdur, müteahhit mağdur, kamuoyu mağdur. O yüzden tek başınıza hareket ederseniz zorluklar var. Şimdi müteahhit gelse size yüzde 85- 90 inşaatınızın verir mi? Hayır vermez. Devlet veriyor. Ama bazı kardeşlerimiz ne hikmetse uyanıklığı seviyor. Ben diyor, bir dükkânın yanına 2 tane daire isterim. Adalet değil.

“Bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz”

Fikirtepe'de bakanlık olarak girdik şimdi müteahhitlik yapıyoruz. Oradaki vatandaşların işlerini çözmeye çalışıyoruz. Şimdi yine gideceğiz oradaki batmış müteahhitlerin elinden alıp vatandaşla müteahhit arasındaki itilafı kendimiz çözeceğiz. Vatandaşa yardımcı olmak için yapacağız" dedi.

-