Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Özhaseki: “İmar barışında başvurular 1 milyonu geçti”

8 Haziran 20198 tarihi itibariyle alınmaya başlayan imar affı başvuruları kısa sürede 1 milyon 38 bin 655 kişiye ulaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar barışı için yapılan başvuru sayısının 1 milyon 38 bin 655 sayısına ulaştığını açıkladı.
Kamuoyunda imar barışı, konut barışı şeklinde lanse edilen imar affı sayesinde yurt genelinde 13 milyona yakın kayıt dışı kayıtlanarak imardan kaynaklı sorunlarına son verilecek.

İmar affı için başvuruda bulunan vatandaşların sayısı 1 milyonu geçti

Beklenin üzerine vatandaşlardan yoğun talep gören imar affında başvuru sayısı çok kısa bir süre içerisinde 1 milyonu geride bıraktı. Vatandaşların imar affına olan ilgisinin artarak devam etmesi ve yurt genelinde kayıt dışı konut kalmaması bekleniyor.
31 Ekim 2018 tarihine kadar başvurular devam edecek

İmar affının başlamasıyla birlikte, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış olan tüm yapılar Yapı Kayıt Belgesi ile kayıt altına alınabilecek. İmar affı için başvurular 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Bu süreçten sonra kaçak yapı inşa etmeye yeltenen vatandaşlara hapis cezası gibi çok ciddi yaptırımlar uygulanacak.

İmar affı için bayramdan sonra rekor başvuru alındı

Bayramdan sonra imar affı için rekor başvuru alındığını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Vatandaş başvurusunu yaptıktan sonra konutlarda yüzde 3, iş yerlerinde ise yüzde 5 oranındaki bedelini de yatırdığında belgesine kavuşacak, böylece kaçaklık durumundan, devletle ihtilaflı olmaktan ve cezalardan kurtulacak” dedi.