Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakan Özhaseki: “Yılda 500 bin bağımsız birimin dönüşümünü hedefliyoruz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’da yılda 500 bin birimin kentsel dönüşümünü hedeflediklerini açıkladı.

İstanbul’daki kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yılda 300 bini Anadolu Yakasında olmak üzere İstanbul’da 500 bin bağımsız biriminin dönüşümünün hedeflendiğini duyurdu.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Özhaseki'nin başkanlığında, "Türkiye'de Kentsel Dönüşüm ve İstanbul" konulu toplantı gerçekleştirildi.

Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm konusunun detaylı olarak ele alındığı toplantıya, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Erol Kaya ve Çiğdem Karaaslan ile AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da katıldı.

Kentsel dönüşüm hedefleri kapsamında en önemli illerden biri olan İstanbul'un, toplantının en önemli gündem maddelerinden biri olduğu ve Esenler, Çamlıca, Fikirtepe ve Üsküdar gibi ilçelerde devam eden çalışmaların toplantıda masaya yatırıldığı belirtildi.

Toplantıda, kentsel dönüşümde yaşanan sorunların Bakanlıkça yakından takip edildiğinin ilgili taraflara bildirildiği aktarılan açıklamada, finansal kaynak sorunlarının çözümü ve belirlenen rezerv alanların detayları üzerinde durulduğu kaydedildi.