Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bakanlık Diyarbakır’daki konutları kura ile satışa sunuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Diyarbakır’da hayata kazandırılan projedeki konutlar kura ile satışa sunuluyor.

Diyarbakır’ın Yenişehir Üçkuyu bölgesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yaşama kazandırılan konut projeleri için kura çekilecek. Konutlara talip olan vatandaşların kuraya katılabilmek için başvuruda bulunması gerekiyor.

Diyarbakır’da Bakanlık tarafından inşa edilen projede 2+1, 3+1 ve 4+1 planında tasarlanan daire seçenekleri yer alıyor. Projede daire fiyatları ise 176 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Diyarbakır Konutları Rüzgarkent, Diyarkent ve Pınarkent şeklinde üç bölümde toplam 637 daireden meydana geliyor. Fiyatların 176 bin TL’den başladığı projede 2+1’den 4+1’e kadar daire seçenekleri sunuluyor.

Kura ile satışa çıkacak 637 adet konut barındıran Diyarbakır Yenişehir Üçkuyu projesinde kuraya katılmak isteyen vatandaşların en geç 20 Haziran 2018 tarihinde mesai bitimine kadar başvuruları gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Konutlardan birine talip olarak kura çekilişine katılmak isteyen vatandaşların,

  • 2+1 zemin kat konutlar için bin TL,

  • 2+1 ara kat konutlar için 2 bin TL,

  • 3+1 konutlar için 3 bin TL,

  • 4+1 konutlar için 4 bin TL kura teminat bedeli Turyap’ın banka hesabına yatırılması gerekiyor.

Çekilişe katılmak için gerekli teminatlar bankanın şubelerinden veya internet bankacılığı üzerinden işlem ücreti olmadan Turyap’ın Finansbank hesabına teslim edilmeli!

Modern ve geleneksel mimari özelliklerinin bir arada kullanıldığı proje az katlı olarak inşa ediliyor. Bayram boyunca satış ofislerinin açık kalması hedeflenen projenin hayata kazandırıldığı bölgede daha önceden inşa edilen 800 adet konut için toplam 13 bin adet başvuru alınmıştır. Talebin yoğun bölgedeki projeden daire satın almak isteyen vatandaşlar Türkiye’nin her yerinden katılım gösterebiliyorlar.