Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Banka kredisi faiz oranlarına yüzde 10 indirim müjdesi

Berat Albayrak’tan faizlerle ilgili sevindiren haber geldi. 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere yüksek faizle verilen kredilerde yüzde 10 indirim yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yüksek banka kredisi konusunda sevindiren açıklamalarda bulundu. İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı açıklayan Berat Albayrak; “1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere bankalarımız yüksek faizle kullandırdığı kredilerde yüzde 10 indirim yapacak” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILACAK

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’nı açıklarken kredi faizlerini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankaların da enflasyon mücadelesine katkıda bulunacağı müjdesini verdi ve 1 Ağustos 2018 tarihinden geçerli olmak üzere bankalardan yüksek faiz oranlı kredi kullanan kişiler için yüzde 10 indirim yapılacağını ifade etti.

Bankalarda yeniden yapılandırma tavsiye kararı için teşekkür ettiğini belirten Berat Albayrak; “Kredi faizlerinde yüksek dalgalanmalara şahit olduk. Bankalarımız enflasyonla mücadeleye destek vereceklerini ifade etti. 1 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere kredi faizlerinde yüzde 10 indirim yapılacak” dedi.

HÜSEYİN AYDIN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Kredi faizlerinin düşürülmesi konusunda bir müjde de Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın’dan geldi. Hüseyin Aydın, bankalardaki nominal faiz hadlerinin daha aşağı seviyeye çekilebilmesi için yapılan çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti. Açıklama, kamu ve özel banka ayrımı olmaksızın tüm bankaların kredi faiz oranlarında indirim yapılması anlamını taşıyor.

Bankaların konut kredisi faiz oranları yüzde 3’ü aşmış durumda. En düşük konut kredi faiz oranı ise yüzde 1.98 olarak kayıtlara geçti. İpotekli konut satışlarının azalmasına neden olan yüksek faiz oranları, atılan adımlarla birlikte yüzde 10 düşecek.