Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Başbakan Davutoğlu şehit yakınları ve gazilere müjdeli haberi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Faizsiz konut kredisinden yararlanamayan şehit ve gazi yakınları artık bu haktan faydalanacak" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni'ne katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazi ve gazi yakınları ile şehit ailelerine müjdeli haberi verdi. Davutoğlu, "Faizsiz konut kredisinden yararlanamayan şehit ve gazi yakınları artık bu haktan faydalanacak" dedi.

Toplantıda yaptığı konuşmada şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile bir araya gelmenin, buluşmaların en güzeli olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Hamdolsun ki milletimiz de devletimiz de o yüksek ruhları takip ederek geleceğe yürüyecek, onların emanetlerine sahip çıkacaktır. Gazilerimiz de bizim kılavuzlarımız, şerefimizdir. Şehit yakınları da gaziler de her zaman hükümetimizi, devletimizi, bizleri aile fertleri gibi yanlarında bulacaklardır. Eğer bir an dahi onları kendi aile fertlerimizden ayırırsak bu makamların hakkını vermemiş oluruz. Bu bizim Allah katında kulluk borcumuz, yönetici olarak da en deruni mesuliyetimizdir" diye konuştu.

Konuşmasında harp malulu kapsamındakiler ile tüm er-erbaşların aylıklarında artış sağladıklarını, vazife malulu kamu görevlilerine derece ve kademe ilerlemesi yaparak aylıklarını artırdıklarını da belirten Başbakan Davutoğlu, şehit yakını ve gazilere, elektrikte yüzde 40, suda yüzde 50 indirim sağlandığını, gazi yakınlarının ücretsiz seyahat edeceğini bildirdi.

"Hak ettikleri neyse görecekler"

Bütün bu yaptıklarının onların fedakarlığı yanında küçük bir gayretten öte geçemeyeceğini anlatan Davutoğlu, şunları söyled:

"20 Temmuz'da Suruç'ta başlayan olaylara karşı anında gerekeni yaptık. O tarihten bu yana şer odakları teröre her tevessül ettiklerinde hak ettikleri cevabı aldılar. Bundan sonra da alacaklar. Her bir şehidin tek damla kanının hesabını dahi sormaya kararlıyız. Terör ve terörizm büyük bir mesele. Perde önünde belki bir tek eli silahlı, kiralık, satılık, lejyoner katiller var ama perde arkasındakiler perdenin önündekilerden çok daha önemli. Perde önündekilerle başka, perde gerisindekilerle daha başka bir mücadele gerekiyor. Terörü teşvik edenler, teşvikten prim alanlar var. Teröriste kol kanat gerenler, yardım ve yataklık edenler var. Terör örgütü adına rol aldığı halde meşru siyaset sahnesinde rol almaya çalışanlar var. Milletten aldığı oyu, devletten aldığı imkanı suistimal edip teröristlerin hizmetine verenler var. Bütün bunlar da hak etikleri neyse onu görecekler.

TBMM'de milletvekilleri harekete geçti. Meşru zeminde, gayrimeşru hareketin hareket alanı olamaz. Peki ne oldu? Biz bu mekanizmayı çalıştırır çalıştırmaz bazıları kuzu postunu çıkardı ve her şey unutulmuş gibi yeniden sahneye çıktı. Biz dokunulmazlıkların kaldırılması değişikliğini Meclis'e sunduğumuz andan itibaren üslupları değişmeye başladı. Terör odaklarının mazbatalı temsilcileri hemen çark etmeye başladı. Yakasında TBMM rozetiyle çukur başında teröristin taziye çadırında meydan okuma provaları yapanlar, şimdi yine güya barışı terennüm etmeye, barışçıl görünmeye çalıştılar."