Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Başkan Uysal’dan açıklama: “Metro projelerinde iptal yok”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal metro projelerinde iptal olmadığını aksine çalışmalara hız verildiğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un her noktasına metro ulaşımı getirilmeye çalışılıyor. Mevcut hatlar uzatılıyor, yeni atlar ekleniyor ve ‘her yere metro, her yerde metro’ sloganı doğrultusunda hareket edilmeye devam ediyor.

Son dönemlerde medyada iptal edilen ihaleler ile gündeme gelen metro projelerinde iptal olmadığını açıklayan İBB Başkanı Mevlüt ‘iptal yok, hız verdik’ dedi.

İstanbul’da ihalesi iptal edilen metro hattı çalışmalarının yapım çalışmalarının iptal edilmediğini açıklayan İBB Başkanı Uysal aksine metro projelerindeki çalışmalara hız verilerek devam edildiğini ifade etti.
İstanbul ulaşımı açısından çok önemli bir yere sahip olan metro hattı ihalelerinden 6 tanesinin iptal edilmesine açıklamada bulunan Başkan Uysal hiçbir metro hattı projesinin iptal edilmediğini ek olarak metro hatlarının daha kısa sürede hayata kazandırılması için çaba gösterildiğini açıkladı.

Metro hatlarının zamanında tamamlanmadığını ve göreve gelince bu eski alışkanlığın sürdüğünü gözlemlediğini söyleyen Uysal 3 yılda bitecek metronun 6-7 yılda bitmesinin sorun olduğunu ve bu işte bir yanlışlık olduğunu düşündüğünü söyledi.
275 km metroya 600 km eklemeleri gerektiğini ve bu şekilde bir çalışmayla bin 23 km’lik hedefe ulaşılmasının mümkün olmadığını gördüğünü söyleyen Uysal müteahhitlere iptal yazısı gönderdiklerini açıkladı.

Bu yönde alınan bir kararla amaçlarının metro hattı çalışmalarına hız kazandırmak olduğunu ifade eden İBB Başkanı Mevlüt Uysal “Müteahitlerden, bu ihaleler öncesinde başlanan ve inşaatı süren 3 metro hattının (Mecidiyeköy-Mahmutbey, Eminönü-Alibeyköy, Dudullu-Bostancı) 2018'in sonuna kadar tamamlanması yönünde ek taahhüt aldık. Bu şart ile de Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Ümraniye-Ataşehir olmak üzere 4 hattın yapımını sürdürdük” dedi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal yapılan bu gerekli hamleler ile hiçbir metro projesinin iptal edilmediğini aksine bu şekilde metro projelerinin 2-3 yıl önceden hayata kazandırılmasını sağladıklarını açıkladı.