Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Başkentray projesi hizmete açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımı ile 12 Nisan Perşembe günü Kayaş Tren İstasyonu karşısında düzenlenen törenle Başkentray projesi hizmete girecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile 12 Nisan Perşembe günü Kayaş Tren İstasyonu karşısında düzenlenen törenle Başkentray projesi hizmet vermeye başlayacak.

Türkiye’nin dört bir yanında ulaşım projeleri hızla yayılmaya devam ediyor. Başkentray projesinin hayata kazandırılmasıyla Kayaş Sincan arası 59 dakikadan 49 dakikaya düşecek. Başkentray projesi 12 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile hizmet vermeye başlayacak.

520 bin yolcuya hizmet vermesi planlanan Başkentray projesi Ankara’nın temel ulaşımında önemli bir yere sahip olacak. Başkentray projesi 12 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek

Başkentray 12 Nisan tarihinde Kayaş Tren İstasyonu karşısında düzenlenecek törenle hizmete girecek olan Başkentray projesi Sincar-Kayaş arası hizmet vermeye başlayacak.

İlk etapta 15 dakikada bir gelecek olan Başkentray ilerleyen zamanlarda ise 5 dakikada bir istasyona gelecek. Bu şekilde trenin en az 520 bin adet yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.

Başkentray ile banliyölerin Kayaş-Sincan arasındaki varış süreleri 59 dakikadan 49 dakikaya düşecek. Yüksek Hızlı Tren’lerin (YHT) Ankara Sincan arasındaki varış süresi ise 17 dakikadan 11 dakikaya kadar inecek.

YHT, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için gerekli trafik potansiyeli gerçekleştirilmesi hedeflenen Başkentray ulaşım projesi dahilinde Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Behiçbey arasında 6 ve Behiçbey-Sincan arasında 5 hatlı sinyalli ve elektrikli yeni demiryolu inşaatı yapıldı.

Hayata geçirilen proje kapsamında engelli yurttaşların da kullanımına uygun 1 YHT gar ve 23 banliyö istasyonunun inşaatı da bitirildi. Ankara trafiğinde önemli bir yere sahip olması beklenen Başkentray projesinin açılışı 12 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.