Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Başkentray'ın inşaatına başlanıyor

Yaklaşık 1,5 yılda tamamlanması beklenen Başkentray'da, TCDD ile projeyi yapacak firma arasında imzalar atıldı. Projenin çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Ankara trafiğini büyük ölçüde rahatlatması beklenen Başkentray Projesi'nin yapım sözleşmesi imzalandı. Yapım sözleşmesi kapsamında 2011 yılında başlanan fakat tamamlanamayan projenin yenileme ve modernizasyon çalışmaları, Colin-Savronik-GCF konsorsiyumu tarafından 18 ayda tamamlanacak. Saatte 160 kilometrelik hıza uygun hatlarla modernize edilecek olan ray hattı Ankara-Kayaş araısnda 13 kilometre, Ankara-Sincan arasında ise 24 kilometre olacak.

Modernizasyon çalışmaları tamamlandığında yüksek hızlı trenlere uygun hale gelecek olan Başkentray'ın tüm istasyon ve peronları, metro standartlarında yeniden düzenlenecek. Projede daha önce var olmayan alt ve üst geçitler ise projeyi üstlenen firma tarafından inşa edilecek. Projenin inşa çalışmaları kapsamında, Ankaralıların büyük bölümünün kullandığı banliyö hatları ise 18 ay boyunca devre dışı kalacak.