Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi?

Bayram günlerinde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı merak konusu! Cevabı haberimizde!

Her yıl bayram dönemlerinde toplu taşıma ücretlerinde düzenleme yapılıyor. Bu yıl da her yıl olduğu gibi toplu taşıma ücretlerinde yapılan düzenleme merak ediliyor. Peki, bu yıl Ramazan Bayramı’nda toplu taşıma araçları ücretsiz mi olacak? Toplu taşıma araçlarının ücret tarifelerinde yapılan bayram düzenlemesi kaç gün geçerli olacak? Tüm soruların ve daha fazlasının yanıtı sizler için haberimizde derledik!

Ramazan Bayramı bu yıl 15-16-17 Haziran tarihlerinde kutlanacak. Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 15 Haziran Cuma tarihine denk geliyor. Arife günü ise 14 Haziran Perşembe günü. Tüm devlet kurumlarında ve birçok özel sektör kuruluşunda Ramazan Bayramı tatili arife gününde başlıyor. Yarım gün izinle başlayan bayram tatili bu yıl sadece 3 tam gün sürecek. Peki bayramda toplu taşıma araçlarında ücret tarifesi nasıl olacak?

Bayram döneminde toplu taşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacağı ve yapılan bayram düzenlemesinin kaç gün süreceği büyük merak konusuydu. Vatandaşların sorularına cevap olacak açıklama sonunda geldi! Ramazan Bayramı’nın üç günü süresince toplu taşıma araçları ücretsiz olmayacak ancak İstanbullular bayram süresince toplu taşıma araçlarına yüzde 50 indirimli olarak binecekler. Üniversite sınavlarının yapılacağı 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde ise öğrenciler, sınav görevlileri toplu taşıma araçlarından tamamen ücretsiz yararlanacaklar.

Ramazan Bayramı’nda İstanbullular toplu taşıma araçlarını yüzde 50 indirimli kullanacak. Ramazan Bayramı toplu taşıma araçları ücret tarifesi AK Parti ve CHP grubunun iş birliğinde verilen teklif ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde sağlanan oy birliği ile kabul edildi.