Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Bekarların kiralık ev bulma derdi sona eriyor

Yeni kanununla birlikte bekar ve çocuklu ailelerin ev bulma derdi sona erecek. Evini bekara kiraya vermek istemeyenler 15 bin TL ceza ödeyecek.

Bekarların ev kiralama çilesi tarih oluyor. "Vizesiz Avrupa'ya çıkış" görüşmeleri kapsamında AB'nin Türkiye'den talep ettiği 72 maddelik listede yer alan “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu” Kanunu Meclis’ten geçti. Kanunla birlikte Türk vatandaşlarına da birçok yeni hak doğdu.

Kanun uyarınca, "Bekara ev yok", "Gebe kadına iş yok" gibi gerekçelerle insanları reddetmek ayrımcılık sayılarak, bunu yapan kişi 15 bin TL'ye kadar idari para cezasıyla cezalandırılabilecek. Yasa kapsamında Türkiye İnsan Hakları Kurumu da, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu adıyla yeniden yapılandırılacak.

Avrupa'dan daha güçlü olacak

Düzenlemenin İnsan Hakları Kurumu'nu daha etkin hale getirmek, ayrımcılıkla mücadele, işkence ve kötü muameleye karşı ulusal önleme mekanizmasının oluşturulması amacıyla yapıldığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, “Ayrımcılıkla mücadeleye yönelik ilk kez bir kurum oluşturuyoruz. Öngördüğümüz kurum Avrupa'daki benzerlerinden çok daha etkin ve güçlü yapıya sahiptir” dedi.