Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Beş bankadan konut kredisi faiz indirimi

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Bu hafta itibariyle 5 banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Detaylar haberimizde…

Konut kredisi faiz oranları yaklaşık dört aydır devam eden düşüş ivmesini hızlandırdı. Şubat ayı başında yüzde 2.17 olan konut kredisi faiz oranları ortalamaları Şubat ayının sonuna doğru yüzde 1.9’a geriledi. Kredi Pazarı’ndaki verilere göre en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.54, en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.49’a indi.

Garanti Bankası, ING Bank, Kuveyt Türk Bankası, Anadolubank ve Türkiye Finans Bankası Şubat ayının son haftasına indirimle başladı.

Güncel olarak 150 bin TL’lik 10 yıl vadeli konut kredisi için en düşük aylık ödemeler 2 bin 700 TL’ye toplam geri ödeme ise 322 bin TL’ye karşılık geldi.

HalkBank

HalkBank, Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü faiz oranlarını yüzde 1.49’a, Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını yüzde 1.53’e, Dost Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1.85’e düşürdü.

VakıfBank

VakıfBank, konut kredisi için yüzde 1.75 faiz oranı sunsa da kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi ürünü dahilinde yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 5 yıl vade için faiz oranlarını yüzde 1.54’e düşürdü. Banka 10 yıla kadar olan konut finansmanı vadelerinde ise yüzde 1.59 faiz oranı uyguluyor.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, 500 bin TL’ye kadar 10 yıl vadeli konut kredilerinde yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor. 10 yıl vade üzerinde 20 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.95 konut kredisi faiz oranı sunuluyor.