Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Beşiktaş 11 Nisan'da eve dönüyor

Beşiktaş camiasının merakla beklediği Vodafone Arena Stadı'nda hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Bugün yapılan açıklamaya göre camianın hasreti 11 Nisan'da sona erecek.

Stat açılış tarihinin açıklanması amacıyla bugün Vodafone ve Beşiktaş tarafından ortak bir basın toplantısı düzenlendi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Vodadone İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt'ün ev sahipliği yaptığı toplantıda stadın 11 Nisan'da Bursaspor ile oynanacak maçla beraber açılacağını açıklandı.

"Yeni stadımızda şampiyon olacağız"

"Eve Dönüyoruz" sloganı ile yapılan basın toplantısında konuşan Fikret Orman, "Geri sayım başladı. İnşallah bu geri sayım aynı zamanda şampiyonluk geri sayımı da olur. Yeni stadımızda şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan bir takım olacağız" dedi.

Vodafone Arena Stadı'nın eşsiz bir eser olduğunu ifade eden Vodafone İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ise "Eşsiz ve estetik bir stat burası. Vodafone Arena sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın sayılı statlarından biri olacak diye konuştu.

Çimlere 12 milyon TL harcandı

Vodafone Arena için çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten Orman, “Eksi 4, 5 seviyelerine indik. Günde 1 milyon kişinin etrafında dolaştığı yerden 85 kamyon malzeme çıkardık ve tekrar doldurduk. İnanılmaz derecede zor bir inşaattı. Hamd olsun sonuna doğru geldik. Burası bir saray artık. Burayı bir cazibe merkezi haline getirdik. Dışına her yerine çok özendik. Yaklaşık olarak stadın bitimiyle beraber 350 milyon TL civarında masraf ettik. Vodafone ve diğer sponsorların desteği ile neredeyse 400 milyonu bulan bir yatırım gerçekleştirmiş olduk. Sadece çim uygulaması 12 milyon TL harcadık. Güvenlik yatırımları 20 milyon lira para harcadık. Her konuda özel bir stat. Engelli kardeşlerimiz içinde inanılmaz şeyler yaptık” diye konuştu.

"Vodafone Arena'nın Avrupa'da bir örneği daha yok"

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise "Sadece Beşiktaş camiası değil, tüm İstanbul’a bir eser kazandırmak istedik. 2 haftada bir maçları olduğu değil, 365 gün İstanbullular tarafından kullanılabilecek. Uluslararası etkinliklere ve maçlara ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ilk ve en akıllı stadyumu. Vodafone Türkiye olarak, dijital Türkiye’nin abidesi olarak inşa etme hayalimiz vardı. Teknoloji yönünden Avrupa’da da bir örneği yok. 50 bin kişinin aynı anda internet bağlantısı kurabileceği altyapı gerçekleştirdik. İnternet altyapısı için 142 bin metre kablo kullanıldı. Vodafone Arena uygulama başlattık. Taraftarlar uygulama ile sürekli stadla bağlantı kurabilecek. 3 kamera ile 2.5 yıldır ara vermeden kayıt alıyoruz, bunları 6 farklı diskte saklıyoruz, 13 terabaytlık bir yer kaplıyor. Sezon bitiminde çok büyük uluslararası konser ve yerel konser yapılacak." dedi.