Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Beşiktaş Karanfilköy’de kentsel dönüşüme onay

Beşiktaş Akatlar Mahallesi’ndeki Karanfilköy mevkisi, İBB kararıyla kentsel dönüşüm alanı ilan edildi.

Beşiktaş Akatlar Mahallesi’ndeki Karanfilköy mevkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Toplantısı’nda oy birliğiyle kentsel dönüşüm alanı ilan edildi.

ARAZİ İBB’NİN MÜLKİYETİNDE

TEM Otoyolu’nun kenarında, Akat Mahallesi’nin ise kuzeyinde yer alan Karanfilköy, yaklaşık 200 bin metrekare büyüklüğünde. İBB’nin mülkiyetinde bulunan arazinin üzerinde 628 bina, 623 konut birimi, 81 iş yeri, bir cami, sağlık ocağı ve Beşiktaş Belediyesi'ne ait garaj yer alıyor.

MEVCUT YAPILAR YÜRÜRLÜKTEKİ YAPI DENETİM ŞARTLARINI SAĞLAMIYOR

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından hazırlanarak İBB Meclis Toplantısı’nda gündeme alınan raporda, Karanfilköy’deki alanın zemin yönünden yerleşime uygun olmasının bölgedeki afet riskini kaldırmadığı vurgulandı. Söz konusu alandaki yapıların 1999 depreminden önce inşa edildiği ve günümüzdeki yapı denetimi yönetmelik şartlarını sağlamadığı belirtilen raporda, mevcut yapı stokunun yenilenmesi için dönüşümün gerçekleşmesi gerektiği ifade edildi.

Bölgenin “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı” ilan edilmesi, her türlü plan, proje, tasarım benzeri çalışmaların ve uygulamaların yapılması ve yapılacak her türlü işlemlerin müdürlüğümüzce yürütülmesi uygun görülmüştür” ifadelerine yer verilen raporda, bölgede yapılması gereken her türlü analiz, proje, plan, tasarım gibi çalışmaların ve uygulamaların ilçe belediyesi tarafından gerçekleştirilmesi için İBB Meclisi’ne havale edilmiştir denildi.

BÜLENT TATAR: PLAN KARANFİLKÖY HALKININ KARARIYLA HAZIRLANDI

Meclis Toplantısı’nda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Bülent Tatar, kentsel dönüşüm planının Karanfilköy halkının kararıyla hazırlandığı ve kararın iyi bir planlama olduğunu belirtti. Yapılan oylamada rapor, oy birliğiyle kabul edilerek meclisten geçti.