Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Beykoz Tokatköy Şehri Sitare'de konut başına bin TL kira yardımı!

KİPTAŞ kalitesiyle Beykoz Tokatköy’ de yaşama kazandırılan Şehri Sitare kentsel dönüşüm projesi örneği olarak görücüye çıktı.

İstanbul Beykoz’da yer alan Tokatköy mevkiinde KİPTAŞ güvencesiyle sektöre katılan Beykoz Tokatköy Şehri Sitare projesinin ilk etabı görücüye çıktı. Projenin tanıtım toplantısına katılan ve burada önemli açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, projenin yerinde dönüşüm olduğunu ve hiç ücret alınmadan yalnızca metrekare üzerinden yüzde 20 oranında kesinti yapılacağını söyledi.

“Metrekareden yüzde 20 keseceğiz ve hiç para almayacağız”

KİPTAŞ tarafından kentsel dönüşüm projesi olarak hayata kazandırılacak olan Tokatköy projesinin tanıtım toplantısına konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, yerinde dönüşüm olduğunun özellikle altını çizerek, "Hiç para almayacağız ve metrekareden yüzde 20 keseceğiz. Dükkanlardan da yüzde 20 keserek yine dükkân vereceğiz" ifadesini kullandı.

“Tokatköy’de hiçbir sorunu kalmadı”

Tokatköy’le ilgili hiçbir imar sorununun olmadığını ifade eden İBB Başkanı Uysal, “Burada vatandaşın üzerinde binası olan 55 bin metrekare alan var. 7,5 dönüm de üzerinde bina olmayan araziniz var. Bu toplam 63 dönümlük arazide tapusu olmayan yerler var ve metrekaresi 700 lira üzerinden fiyat biçilmiş. Bu projede hiçbir kar etmeden, para takviyesi yaparak, en iyi müteahhitten daha iyi bir imkân nasıl sunarız diye düşünerek, ona göre planlama yaptık” dedi.

“Konut başına bin TL, dükkan başına 500 TL kira yardımı”

Kentsel dönüşüm sürecinde hak sahiplerine konut başına bin TL, dükkan başına da 500 TL tutarında kira yardımı yapılacak. Uysal, ayrıca bunlara ek olarak 2 kira bedeli kadar da taşınmaz bedeli ödeneceğini açıkladı.

“Hiçbir karımız yok”

60 bin metrekare inşaat alanına sahip Şehri Sitare kentsel dönüşüm projesinde vatandaşlara hizmet sunulduğunu ve belediyenin hiçbir karı bulunmadığını ifade eden Uysal, “Tapusu olmayan araziler için metrekaresi 700 TL’den toplam ödenmesi gereken 44 milyon TL de vatandaşlardan alınmamış oluyor. İBB şirketimiz KİPTAŞ’ın yapacağı projeyi beğenip imzayı attığınız taktirde daire başına bin lira, dükkanlara bin 500 lira kira yardımı yapacağız. Ayrıca 2 kira miktarı kadar taşınma bedeli ödüyoruz” dedi.