Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bilkent Şehir Hastanesi kasım sonu hizmete açılıyor

Bilkent Şehir Hastanesi, kasım ayı sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete açılacak. Hastene özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

2015’te inşasına başlanan Bilkent Şehir Hastanesi, önümüzdeki ay sonundan itibaren aşamalı olarak hizmete alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesi'nin inşaat alanını gezdi. 180 dönüm arazide vatandaşların bir yerden diğer yere geçişini çok iyi planlama ve hızlı bir yaklaşım içinde olmanın öneminden bahseden Fahrettin Koca; “Bunun için tüm hazırlığımızı yapıyoruz” diye konuştu.

ULUSLARARASI TANITIMLARDA MODEL OLACAK

Bilkent Şehir Hastanesi'nin Türk vatandaşlarının yanı sıra yurt dışından gelecek hastalar için de önemli bir merkez olmasını istediklerini ifade eden Fahrettin Koca, sağlık turizminin Türkiye'nin stratejik önceliklerinden biri olduğunun altını çizdi. Koca, Bilkent Şehir Hastanesi'nin uluslararası tanıtımlarda model olacağını belirtti.

YATAK KAPASİTESİYLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Toplam 3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olarak dikkat çeken Bilkent Şehir Hastanesi; Adana, Kayseri, Mersin, Yozgat, Isparta ve Elazığ'dan sonra hizmete alınacak olan 7’nci şehir hastanesi olacak.

HASTANEDE 11 BİN KİŞİ HİZMET VERECEK

Günde 40 bin hastanın tedavi görmesinin beklendiği Bilkent Şehir Hastanesi’nde 6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin kişi çalışacak. Şehir hastanesinde 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi yer alacak.

Türkiye'nin en büyük laboratuvarının yer alacağı Bilkent Şehir Hastanesi’ndeki tüm hizmetler dijital ortamda yürütülecek. Kampüste ambulans helikopterler için 2 ayrı heliport da yer alacak.