Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Binali Yıldırım: Depremle ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr olmayacağız

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, depremle ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr olamayacaklarını açıkladı.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım haber ajansları, gazete, televizyon ve internet medyasının genel yayın yönetmenleri ve temsilcileriyle Cemile Sultan Korusu'nda bir araya geldi. Kentsel dönüşümle ilgili soruları yanıtlayan Binali Yıldırım, deprem ile ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr olmayacaklarını ifade etti.

İlçeler bazında mikro düzeyde zemin yapısının bile belli olmadığını söyleyen Binali Yıldırım; “Zemin yapısı demek, her bölgesinin 50 metrede bir sondaj yapıp zemini bilmek gerekiyor. Bundan emin değiliz. Sadece kabuller var. ‘Hat şuradan geliyor, şuradan’ gidiyor. Kırmızı çizgiler çiziyoruz. Bunlar tamam. Ama bunların acaba Bahçelievler'e, Kağıthane’ye, Beylikdüzü’ne, Tuzla’ya yansıması nedir? Bunların mikro çalışmaları mevcut değil. Depremle ilgili çalışmaları yenileyeyim. Ama yerin altında sonun varsa ne olacak? Hem para hem emek boşa gitti. Hem de insanlar yine güvende değil. Bir kere bu yapılacak. Deprem ile ilgili dönüşümde hiç müsamahakâr olmayacağız. Vatandaş karşı da çıksa yapacağız. Bizim olmazsa olmazımız. Bu belki de bir belediye başkanından duyacağınız önemli bir başlık. Eğer belediye başkanı olursam, İstanbul'da İBB Meclisi’nin gündeminin en önemli konusu imar plan tadilatı olamayacak. Bugün meclislerin gündeminin yüzde 75'ini bunlar oluşturuyor. Burada açıklıyorum: İmar komisyon fonksiyon değişiklikleri olmayacak. Bütün yanlışlar buradan” şeklinde konuştu.