Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Binlerce kişi İstanbul'un kuzeyine göç edecek

İstanbul’un mega projelerinden üçüncü havalimanı inşaatı tamamlandıktan sonra bölgeye 150 bin kişi gelerek yeni konutlara yerleşmesi bekleniyor.

İstanbul’da inşa edilen üçüncü havalimanının tamamlanmasıyla 150 bin kişinin şehrin kuzeyine doğru göç edeceği ve oluşturulan yeni konutlarda yaşamaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Kaba inşaatı tamamlanan ve açılışa git gide yaklaşan İstanbul’un üçüncü havalimanı’nın ilk bölümü 29 Ekim 2018’de Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilecek. Terminal binasında yürütülen çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor.

Yeni havalimanının yakınında satılık ev arayanlar, yeni ev satın alanlar, taşınmak isteyenler oldukça fazla. Tahminlere göre 150 bin kişi İstanbul’da kuzeye doğru göç etmiş olacak.

İstanbul’un kuzey kesimine yerleşmek isteyen her meslek grubundan ve her gelir düzeyinden insan bulunuyor. Havalimanında çalışacak personeller de şimdiden gelir düzeylerine göre satılık ve kiralık ev bakmaya başladı.

Bölgedeki konut fiyatları da aniden yükseldi. Bunun nedeni olarak tahmini bölgeyi 150 kişinin İstanbul içinden göç etmesinin beklenİyor olması gösterildi.