Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Blue Lake'te kaba inşaat tamamlandı

Yarım asırı geçkin bir süredir emlak geliştirme alanında faaliyet gösteren Metal Yapı Konut'un Küçükçekmece'de konumlandırdığı projesi Blue Lake'te satışlara başlandı.

İlk olarak Cityscape Turkey'de yerli ve yabancı yatırımcıya tanıtılan Blue Lake Küçükçekmece, 1 Haziran 2016 Çarşamba günü düzenlenen lansmanla basına tanıtıldı. 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Blue Lake projesinde satışlar geçtiğimiz ay başladı. Kaba inşaatın tamamlanmasının ardından satışa çıkarılan projede daire fiyatları 198 bin dolardan başlıyor.

Arap yatırımcıdan yoğun ilgi görüyor

Özellikle yabancı yatırımcınının büyük ilgi gösterdiği Blue Lake projesi hakkında konuşan Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, projenin deniz ve göl manzarasına sahip olması, ulaşımının rahat olması ve çevre alışveriş merkezlerine yakınlığından dolayı, Orta Doğu dünyasından ciddi bir talep gördüğünü belirtti.

Toplamda 788 daire ve 22 ticari üniteden oluşan projenin yaklaşık 200 adedinin rezerve edildiğini söyleyen Akın Karali, yabancı bir yatırımcı grubuyla 30 daire için de anlaşma yaptıklarını belirtti.

Kişiye özel ödeme planları sunuluyor

171 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan Blue Lake projesi dünyaca ünlü mimarlık ofisi Chapman Taylor'ın danışmanlığında, ECF mimarlık tarafından tasarlandı. Projenin iç mimari tasarımını ise Evrenol Mimarlık üstlendi.

8 bloktan oluşan projede büyüklükleri 60 metrekare ile 400 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde dairelere yer veriliyor. Blue Lake Küçükçekmece'den daire sahibi olmak isteyenlere kişiye özel ödeme planlarının sunulduğu projede Akbank, Vakıfbank ve Halk Bankası’nın özel faiz oranları ile özel banka kredisi imkanı bulunuyor. Aynı zamanda Metal Yapı Konut’un kendi bünyesinde gerçekleştirdiği özel ödeme planları da sunulan seçenekler arasında. Kaba inşaatı ve duvarları tamamlanan projenin 2017 yılı Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

Blue Lake Projesi; toplu ulaşım araçlarına, okullara, üniversitelere ve AVM’lere oldukça yakın ve merkezi konumuyla ön plana çıkıyor. Küçükçekmece Gölü'nün hemen yanında yükselen Blue Lake; Mimar Sinan Köprüsü’ne 200 metre, E5, Metrobüse ve Marmaray’a 500 metre, Atatürk Havalimanı’na ise 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor.