Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bodrum’da gayrimenkul fiyatları yükseldi

Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden Muğla Bodrum’da konutların metrekare fiyatı yaz itibariyle 5 bin TL’nin üzerine çıktı.

Bodrum’da gayrimenkul fiyatları ilçeye yönelen ilgiyle birlikte artışa geçti. Ocak 2013’te ortalama bir gayrimenkul projesinin metrekare fiyatı 2.664 TL iken bu rakam 2017 başında 4.420 TL’ye ulaştı, yaz itibarıyla da 5 bin TL’nin üzerine çıktı.

Otelcilik ve inşaat alanında Bodrum'un önde gelen gruplarından olan Çağdaş Holding'in ilçeye yatırımı son 5 yılda 200 milyon euroya dayandı. 2015 yılında Bodrum’u Swissotel ile tanıştıran Çağdaş Holding, ikinci Swissotel’ini de önümüzdeki yıl hizmete alıyor.

Bugüne kadar Bodrum’da 30 proje geliştirdiklerini anlatan Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, sadece son 5 yılda yaptıları yatırımın 195 milyon euroya ulaştığını anlattı.

İlçeyi ilk kez Swissotel Bodrum Beach ile kendilerinin tanıştırdığını belirten Çağlar, "şimdi de Yokuşbaşı’nda 100 milyon Euro yatırımla Swissotel Bodrum Hill’i devreye almak için kolları sıvadık. Bu otelimizi de önümüzdeki yıl devreye alacağız” dedi.

Gayrimenkul fiyatları yükselmeye devam ediyor

Bodrum, hızla yükselen gayrimenkul fiyatlarıyla yatırımcıların da radarına girmiş durumda. Dünyanın önde gelen lüks otel zincirlerinin yatırım planlarının birinci sırasında bulunan Bodrum’da, gayrimenkul fiyatları da bu talebe paralel olarak son birkaç yılda yüzde 100’lük artış gösterdi.

Ocak 2013’te ortalama bir gayrimenkul projesinin metrekare fiyatı 2.664 TL iken bu rakamın 2017 başında 4.420 TL’ye ulaştığını, yaz itibarıyla da metrekare fiyatının 5 bin TL’nin üzerine çıktığını belirten Çağlar, “Bu rakam güvenilir markaların doğru lokasyonda yer alan lüks projelerinde ise 10 bin Euro’lara kadar çıkıyor. Ancak halen iyi bir yazlık alternatifi olarak Bodrum’da fiyatlar istenilen seviyede değil” ifadelerini kullandı.

Yarısı lansmana çıkmadan satıldı

Bodrum’un merkezinde Skyhill Homes projesi için çalışmalara başladıklarını anlatan Çağlar, "Daire fiyatları 195 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişiyor. Yüzde 50’sini lansman yapmadan sattık. Fiyatları ulaşılabilir seviyede tuttuğumuz için satış sıkıntısı yaşamadık” değerlendirmesinde bulundu.