Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Boğaziçi’ne imar düzenlemesi geliyor

Meclis’e sunulan Kanun Teklifi ile Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesinde yer alan yerlerdeki taşınmaz maliklerin İmar Barışı’ndan yararlanması amaçlanıyor.

TBMM Başkanlığı’na sunulan Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nde İmar Barışı ile ilgili çok önemli bir maddeye yer verildi. HaberTürk Gazetesi’nden Esra Nehir’in haberine göre; Kanun Teklifi’nin 2. Maddesi ile Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesinde yer alan alanlardaki taşınmaz maliklerin yapı kayıt belgesinden faydalanması planlanıyor.

İSTANBUL'UN KIYILARI BARIŞACAK

Meclis’e sunulan teklifin yasalaşması ile birlikte Sarıyer, Üsküdar, Beykoz ilçelerinin Boğaziçi ön görünüm kabul edilen sınırları da İmar Barışı’ndan faydalanabilecek. Yani böylece, Boğaziçi'nin tamamı İmar Barışı’na ilave edilmiş olacak.

SÜRE UZATIMI DEĞERLENDİRİLİYOR

İmar Barışı uygulamasına başvurular normal şartlarda 31 Aralık 2018’de sona eriyor. İmar Barışı kapsamına yeni eklenecek bölgeler için başvuru süresinin uzatılmasının da değerlendirildiği belirtildi.