Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Bu ile yatırım yapan kazanıyor

Yurt genelinde konut fiyatlarında yüzde 6 büyüme yaşanırken bu ildeki büyüme yüzde 19 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye genelinde yapılan yatırımlardan en çok kazanan ilin Antalya olduğu belirlendi. Yurt genelinde konut fiyatlarında yüzde 6 büyüme yaşanırken bu ildeki büyüme yüzde 19 oldu.

Türkiye genelinde konut fiyatlarındaki büyüme yüzde 6 seviyesindeyken Antalya’da konut fiyatlarında büyüme yüzde 19 oldu.
Gayrimenkul sektörünün en önemli dayanaklarından biri olan Antalya büyümeye tüm hızıyla devam ediyor. Antalya’nın büyümeye açık yapısı konut fiyatlarına da yansıdı. Ülke genelindeki konut fiyatlarındaki büyümeyi üçe katlamayı başaran Antalya iline olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor.

2016 ve 2017 yıllarında yaşanan krizlerden dolayı çok zor günler geçiren ve bu süreçte bile ayakta kalabilen Antalya’da konut fiyatlarında büyüme seviyesi yüzde 19 olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl şubat ayında Antalya metrekare fiyatı olarak yaklaşık bin 860 lira iken bu yılın aynı döneminde bu rakam 2 bin 12 liraya kadar yükseldi. İlçeler arasında en fazla büyüme kaydeden ise yüzde 18 oranı ile Alanya oldu. Alanya ilçesini ise sırasıyla Konyaaltı, Kemer, Muratpaşa ve Kepez ilçeleri izledi.

Antalya Kemer başta olmak üzere Türkiye’nin birçok tatil cennetini bünyesinde barındıran bir il. Özellikle yazın turistik faaliyetleri ve ılıman iklimi ile hem yurt içinden hem de yurt dışından yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Sürekli gelişen yapısı ile her geçen gün biraz daha büyüme kaydeden Antalya ili markalı konut projeleri, kentsel dönüşüm alanında yürütülen faaliyetler ve büyük devlet yatırımları ile gelişmeye devam ediyor.

Yatırımcısına her zaman yüksek kazanç vaat eden illerin başında gelen Antalya’da konut fiyatlarında büyüme oranı yüzde 19 şeklinde gerçekleşti. Türkiye geneli konut fiyatları ise yüzde 6 seviyesinde kaldı. Antalya’nın gayrimenkul alanında değer artışı ülke genelindeki büyümeyi 3 katından fazla aştı.