Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Bulvar Loft'un detayları belli oldu

Akfen İnşaat'ın Ankara'da hayata geçirdiği yeni projesi Bulvar Loft'un satışlarına başlanıyor. Projede fiyatlar 290 bin TL ile 1 milyon 378 bin TL arasında değişiyor.

Sektörün en önemli şirketlerinden Akfen İnşaat tarafından Ankara'da 37 bin metrekarelik arazi üzerinde konumlandırılan Bulvar Loft projesi 22 Eylül Perşembe günü düzenlenen lansmanla basına tanıtıldı. Lansman öncesi dönemde 150 konutun satışının tamamlandığı projede 16 farklı tipte 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 konutlara yer veriliyor. Büyüklükleri 66 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen konutların yer aldığı projede daire fiyatları ise 290 bin TL ile 1 milyon 378 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Yıl sonuna kadar satışlarının yüzde 60'ının tamamlanacağı öngörülen Bulvar Loft'ta teslimlerin ise 2018 Kasım ayında tamamlanması hedefleniyor.

Bulvar Loft projesinde daire sahibi olmak isteyenlere; yüzde 15 peşinat ile vade farksız kişiye özel; 24 aylık ödeme planları sunuluyor. Akfen İnşaat’ın özel olarak geliştirdiği, ödeme planlarının kişiye özel olarak esnetilebildiği “Flexi Loft” çerçevesinde, Bulvar Loft müşterileri, yüzde 15 peşinatla başlayan, taksit, ara ödeme blok ödeme miktarlarına kendilerinin karar verdiği, limitsiz esneklikte bir ödeme imkanına kavuşuyor.

Ankara’nın yüksek prestijli üniversite ve lise kampüslerine yakın bir konumda olan, yeşilin içinde ana ulaşım arterlerine yakın Bulvar Loft; Çayyolu, Çankaya, İncek, Eymir, Mogan ve Gölbaşı yönü olmak üzere, kent manzaralı bir yaşam alanı sunuyor.

Akfen’in kökleri Ankara’da saklı

Bulvar Loft’un basın lansmanında konuşan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Holding olarak faaliyette bulundukları her sektörde başarıyı yakaladıklarını belirterek, inşaat sektörünün Akfen’in yelpazesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Hamdi Akın, "Aslında başarımızın temelleri köklü geçmişimize dayanıyor. 40 yıldır başarıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Güçlü sermaye yapımız ve farklı sektörlerdeki yatırımlarımızla oluşturduğumuz güven ve kalite, başarı öykümüzün temellerini oluşturuyor. Akfen İnşaat, bildiğiniz gibi sadece konut projeleriyle değil; çok daha büyük çaplı ve birikim gerektiren projelerde de rüştünü ispat etmiş bir marka. Havalimanı terminalleri ve bağlı altyapı inşaatları, doğalgaz boru hatları/dağıtım sistemleri, hastaneler, okullar, endüstriyel santraller, hidroelektrik ve termal enerji üretim santralleri, su dağıtım, kanalizasyon sistemleri ve atık su arıtma gibi farklı sektörlerde başarılı inşaat projelerine imza attık. Konut projelerimizde Loft markamız adeta bir ikon haline geldi. Loft vizyonuyla İstanbul’dan sonra şimdi de Ankara’nın çehresini değiştiriyoruz" şeklinde konuştu.

Ankara’nın konut piyasasında büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Hamdi Akın, başkentte özellikle markalı konut projelerinin adetlerinin oldukça arttığını ve bu anlamda inşaat firmaları arasında sıkı bir rekabet oluştuğunun altını çizdi. Ankara’nın Akfen’in hafızasında çok önemli bir yer tuttuğunu anlatan Akın, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin kalbi Ankara, yine temelleri Ankara’da atılan Akfen için ayrı bir anlam taşıyor. Bizler genellikle siyasetle eş tutulan Ankara’nın ekonomik potansiyelinin ve canlılığının uzun süredir farkında olan bir şirket olduk. Ankara’da kurulduk, Ankara’da büyüdük ve Ankara’da pek çok değerli projeyi hayata geçirdik. Şimdi, Ankara’nın yükselen bölgesi İncek’te, Bulvar Loft gibi oldukça iddialı ve kazançlı bir projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Tıpkı İncek Loft projesinde olduğu gibi, Bulvar Loft’ta da yatırımcılarımızı ağırlamayı büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

Ankaralı özel hissedeceği projelerde yüksek fiyat ödemeyi göze alıyor

Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın ise konuşmasında, Ankara konut piyasasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 2016 yılının ilk 7 ayında Ankara’da satılan 1. el konut sayısı toplam 29 bin 408 adet olduğunu belirten Selim Akın, bu oranın ülke genelinde satılan tüm konut oranının yüzde 11,22’sine denk geldiğini ifade etti. Selim Akın, "Bu durum bize başkent insanının artık kendisini daha özel hissedeceği projelerde yaşamak istediğini ve değer gördüğünde, bunu sağlamak için gerekirse bütçe ayırabileceğini gösteriyor" diye konuştu.

Yeni proje hakkında ayrıntılı bilgi veren ve Bulvar Loft’un üniversite kampüsleri ve diğer okullara, yakın bir konumda olduğunu söyleyen Selim Akın, projenin Ankara batı bölgesi konut dokusunun yoğun olduğu Çayyolu yerleşiminin İncek Bulvarı’na bağlandığı eksende, ulaşıma son derece elverişli bir konumda olduğunu hatırlattı.

Projenin ön satışına başladıkları Haziran ayından bu yana 150 adet konutun satışını gerçekleştirdiklerini anlatan Selim Akın, “İncek Loft projesinde müşterilerimize yüzde yüzde 32’nin sözünü vermiş iken yüzde 37 oranında kâr fırsatı sağlayarak Akfen İnşaat’a güvenerek ne kadar doğru bir karar verdiklerini göstermiş olduk. Bu projede de yatırımcımıza yüzde minimum yüzde 32 kâr fırsatı sunmak istiyoruz. Lokasyon olarak Ankara’nın yükselen, değerli bir bölgesini tercih ettik. 37 bin metrekare üzerine projemiz şimdiden yükselmeye başladı.

Lüks konut pazarının yeni gözdesi Ankara

Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Barış Barçak ise, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Ankaralıların, tüm ihtiyaçlarını aynı bahçe içinde karşılama fikrine alıştığını ve lüks konut pazarının yeni gözdesinin Ankara olduğunu ifade etti.

Konut piyasasına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Barçak, yüksek arza karşın, talebin tatminkar seviyelerde olduğu bu günlerin, gelecekte de yeni birçok projenin üretileceğinin habercisi durumunda olduğunu belirtti. Barçak sözlerini şöyle sürdürdü: “Artan kişi başı gelirle birlikte, meskenlerin belirli aralıklarla yenileriyle değiştirilmesi rutin davranış haline geldi. Barınma ihtiyacını karşılamak fikrinden çok uzaklaşan konut sektörü, yenilenen ihtiyaçlara yönelik üretimini hızla devam ettirecektir. Üretimdeki bu farklılaşma ve ileriye gidiş devam ettiği sürece, talebin de artarak devam edeceğini düşünüyorum.”

Gayrimenkul kazanmaya ve kazandırmaya devam edecek

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, gayrimenkul sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Son bir yılda dünya ve ülke genelinde yaşanan belirsizliklere rağmen gayrimenkul sektörünün başarılı bir sınav verdiğini söyleyen Hamdi Akın, "Gayrimenkul sektöründe sürekli bir talep artışı söz konusu ve bu durum ülkemiz ekonomisinde kilit bir rol oynuyor. Sektörün pek çok alt sektörle de yakın ilişkisi ile doğrudan sağladığı istihdam rakamları ve gelire dolaylı yoldan sağladığı katkıları da birlikte düşünmemiz gerekiyor. Artan talep doğrultusunda gayrimenkul sektörünün büyümeyi sürdüreceğini öngörüyoruz. Kentsel ihtiyaçların doğru tespit edilip doğru projelerle buluşturulması ile sektörde sürdürülebilir büyüme rakamları elde edilecek. Biz de Akfen İnşaat olarak sektörün sürdürülebilir büyümesine ve daha fazla hayata dokunarak değer katmaya devam edeceğiz." açıklamasını yaptı.