Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Büyük İstanbul Tüneli ihalesine 4 firma davet edildi

Günde yaklaşık 6,5 milyon yolcunun geçmesi beklenen Büyük İstanbul Tüneli Projesinin etüt çalışmaları tamamlandı. İhaleye 4 firma katılacak…

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi ihale sürecine Tecnimont Civil Construction SPA, Italfer SPA-Sintagma Srl İş Ortaklığı, Arcadis-Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri AŞ İş Ortaklığı ve Yüksel Proje Uluslararası AŞ davet edildi. Bu mega projenin teklif zarfları ise yarın açılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce devam eden projenin etüt ve mühendislik çalışmalarında sona gelindi. Günde yaklaşık 6 buçuk milyon yolcunun geçmesi beklenen tünel İstanbul Boğaz’ının altına inşa edilecek. Tek tüp üzerinde hem demiryolu hem de karayolu yer alacak.

Hem kapsamı hem de büyüklüğü açısından dünyada bir ilk olan proje, TEM otoyolu, E-5 karayolu, Kuzey Marmara otoyolu ve 9 metro hattıyla entegre edilecek.

Büyük İstanbul Tüneli, Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle 5 yılda tamamlanacak. 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyon sayesinde Avrupa yakasında İncirli'den Anadolu yakasında Söğütlüçeşme'ye 40 dakikada ulaşım sağlanacak.

Anadolu yakasında Çamlık kavşağından Avrupa yakasındaki Hasdal kavşağına yolculuk süresi karayoluyla 14 dakikaya inecek.