Validebağ Konakları
1 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay覺
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay覺
Yedi Mavi
4 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay覺
Kordon İstanbul
6 Ay Sonra Teslim
Kordon İstanbul İstanbul Avrupa / Kağıthane 295.000 TL - 1.840.000 TL Proje Detay覺

Büyük İstanbul Tüneli ihaleye çıkıyor

Deniz dibi sondaj çalışmaları biten 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli yap-işlet-devret modeliyle 2018 yılında ihaleye çıkacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin 2018 yılında ihaleye çıkacağını açıkladı.

Yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkacak dev proje için sayılı günler kaldı. Bakan Arslan konuyla ilgili gerçekleştirdiği açıklamalarda İstanbul Tüneli’nin güzergahı hakkında da bilgi verdi. Ana ulaşım arterlerine bağlanması planlanan proje ilgili Arslan şu açıklamalarda bulundu:

"İncirli'den yer altına girecek raylı sistem, Mecidiyeköy'den, Zincirlikuyu'dan denizin altından geçecek, Söğütlüçeşme'den girip Kadıköy-Kartal'a, Marmaray'a bağlanmış olacak. Avrupa yakasında Hasdal'dan yer altına girecek tünel, aynı şekilde bu tünelle birleşecek, Anadolu yakasına geçtikten sonra da Çamlık'tan çıkarak TEM'e bağlanacak” dedi.

Projenin günde 6,5 milyon yolcunun taşındığı raylı sistemlerle entegre olacağını ifade eden Bakan Arslan, “projenin önümüzdeki yıl ihalesini gerçekleştirip yapım sürecini başlatacağız” şeklinde konuştu.