Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Büyük İstanbul Tüneli ihaleye çıkıyor

Deniz dibi sondaj çalışmaları biten 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli yap-işlet-devret modeliyle 2018 yılında ihaleye çıkacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin 2018 yılında ihaleye çıkacağını açıkladı.

Yap-işlet-devret modeli ile ihaleye çıkacak dev proje için sayılı günler kaldı. Bakan Arslan konuyla ilgili gerçekleştirdiği açıklamalarda İstanbul Tüneli’nin güzergahı hakkında da bilgi verdi. Ana ulaşım arterlerine bağlanması planlanan proje ilgili Arslan şu açıklamalarda bulundu:

"İncirli'den yer altına girecek raylı sistem, Mecidiyeköy'den, Zincirlikuyu'dan denizin altından geçecek, Söğütlüçeşme'den girip Kadıköy-Kartal'a, Marmaray'a bağlanmış olacak. Avrupa yakasında Hasdal'dan yer altına girecek tünel, aynı şekilde bu tünelle birleşecek, Anadolu yakasına geçtikten sonra da Çamlık'tan çıkarak TEM'e bağlanacak” dedi.

Projenin günde 6,5 milyon yolcunun taşındığı raylı sistemlerle entegre olacağını ifade eden Bakan Arslan, “projenin önümüzdeki yıl ihalesini gerçekleştirip yapım sürecini başlatacağız” şeklinde konuştu.