Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Büyük İstanbul Tüneli’nde değişiklik yapıldı

İstanbul’a kazandırılacak dev projelerden bir tanesi olan 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli’nde bazı değişiklikler yapılmasına karar verildi.

İstanbul’da hayata geçirilen en büyük projelerden bir tanesi olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin orta katında yer alması planlanan metro hattının en alt kata alınması yönünde karar verildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; ilk etapta orta katta planlanan metro hattının tünelin en alt katına alındığı açıklandı. Buna göre üst ve orta katlar otomobil gidiş ve gelişi için kullanılacak.

Kadıköy-Kartal metro hattı ve Marmaray’a entegre olacak

Bakan Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nde İncirli’den başlayan metro hattının Mecidiyeköy’e kadar gidip Anadolu Yakası’na geçtiğinde Söğütlüçeşme’den hem Kadıköy-Kartal hattına hem de Marmaray’a bağlanacağını açıkladı.

Günde 6,5 milyon vatandaşın kullandığı sistem entegre olacak

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesindeki metronun aynı zamanda o hat üzerinde bulunan 9 raylı sistemle de entegre olacağını belirten Arslan, günde 6,5 milyon insanın kullandığı raylı sistemlerin birbiriyle entegrasyonu sağlanacak diye konuştu.