Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Büyükçekmece Mimar Sinan Mahallesi riskli alan ilan edildi!

İstanbul Avrupa Yakasının sınır ilçelerinden Büyükçekmece’de yer alan Mimar Sinan Mahallesi riskli alan ilan edildi.

İstanbul Anadolu Yakasının gözde ve işlek lokasyonlarından Büyükçekmece ilçesinin Mimar Sinan Mahallesi’nin riskli alan edildiği Resmi Gazete’de duyuruldu.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken lokasyon

Mimar Sinan Mahallesi İstanbul Büyükçekmece ilçesinin en işlek ve merkezi lokasyonlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Bünyesinde bulundurduğu tarihi yapılar ve eşsiz deniz manzarası ile birçok kesimin dikkatini çeken mahalle riskli alan olarak ilan edildi.

Resmi Gazete’de yayımlandı!

Büyükçekmece ilçesinde yer alan Mimar Sinan Mahallesi’nin riskli alan ilan edildiği Resmi Gazete’de haberle birlikte resmen yürürlüğe girmiş oldu.

İstanbul Avrupa Yakasının sakin ve düzenli ilçelerinin arasında yer alan Büyükçekmece’ye bağlı Mimar Sinan Mahallesi riskli alan olarak kayıtlara geçti. Alınan karar Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından resmiyet kazandı.

Mimar Sinan Mahallesi’nin riskli alan ilan edilmesine ilişkin karara Resmi Gazete’de şu şekilde yer verildi:

“İstanbul ili Büyükçekmece ilçesi Mimar Sinan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 9 Nisan 2018 tarihli ve 63085 sayılı yazısı üzerine 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2. ve ek birinci maddelerine göre bakanlar kurulunca 30 Nisan 2018 tarihinde kararlaştırılmıştır. “