Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Büyükyalı'da satışlar başladı

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında Kazlıçeşme'de hayata geçirilecek Büyükyalı projesinin 452 birimlik ilk etabı satışa çıktı.

Kazlıçeşme'nin 111 metrekarelik dev arsasında inşa edilecek projenin detayları belli oldu. Büyükyalı adı verilen projede konut, alışveriş sokağı, otel ve sosyal birimler yer alacak. Emlak Konut GYO'nun 2 yıl önce ihale ettiği arsadaki proje tamamlandığında Kazlıçeşme'ye 4 yeni mahalle eklenmiş olacak.

Tarihi yapılar değerlendirilecek

Büyükyalı projesinin tanıtım lansmanında projeyle ilgili bilgiler veren Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “1.5-2 yıldır nakış işler gibi projelendirme çalışması yaptık. Dünya çapında 14 mimarlık firmasına brif gönderdik ve 6 firmanın finale kaldığı bir yarışma düzenledik. Yarışmanın sonucunda projemizin mimarlığını, 200’den fazla uluslararası ödülün sahibi İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstlendi. Bölgeye de değerler katacak, çevresiyle bütünleşik bir yerleşim alanı kuruyoruz” dedi. Arsanın içerisinde 100 yıldır kamuya kapalı kalmış tarihi yapılar olduğunu da belirten Akbalık bu yerlerin restorasyonunun yapılarak kültür-sanat merkezi, sergi alanı, çocuk kulübü, yeme içme alanı ve moda sanat atölyesi olarak değerlendireceklerini dile getirdi.

Ulaşım akslarının merkezinde


Büyükyalı'yı projelendirme çalışmaları sırasında aralarında iş dünyasından isimler, akademisyenler ve sanatçıların da bulunduğu bir grupla çalıştıklarını söyleyen Akbalık, “Rezidans yapıp önüne bir bekçi konulunca olmuyor. Biz sadece ev değil yaşam biçimi vaat ediyoruz. Denize yakınlığı, sosyal kültürel alanları ve ulaşım avantajı ile Büyükyalı projesinin öne çıkacağını düşünüyorum” dedi. Üst geçitli bir meydan ile sahile bağlantı sağlayacaklarını belirten Akbalık, projenin lokasyonu için de şunları söyledi: “Büyükyalı’da hayata geçirilecek özel deniz shuttle’ları, İstanbul’un yoğun trafiğine takılmadan, özgürce seyahat etme fırsatı sunarak zaman kazandırıyor. Deniz, kara ve raylı sistemin tüm alternatiflerini sunan Büyükyalı, Tarihi Yarımada’nın yanında ve Marmara Denizi’nin kıyısında yer alıyor. Projenin yanı başında yer alacak Marmaray durağı ve yapımı devam eden Avrasya Tüneli, Büyükyalı’nın şehrin tüm ulaşım ağına entegre olmasını sağlıyor. Diğer taraftan Kazlıçeşme, İstanbul’un denizle doğrudan bağlantısı bulunan nadir semtlerinden biri. Artık Boğaz hattında yapılaşma olanakları kalmadığı için, Büyükyalı ile Boğaz hattını uzatıyor." diye konuştu.

Silüeti bozmayacak

2019 tamamlanacak projenin ilk etabında sadece 452 ünitenin satışa çıkarıldığını belirten Akbalık, projenin İstanbul'un silüetini bozmayacağını, projedeki blokların 5 ile 17 kat arasında tasarlandığını ifade etti. Projeyle Fransa'nın Cannes kentinde her yıl mart ayı içerisinde düzenlenen MIPIM Fuarı'na da katılacaklarını aktaran Akbalık, projeye yoğun talep beklediklerini söyledi.