Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Cahit Turhan: Türkiye yüksek hızlı trene sahip dünyanın 8’inci ülkesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Türkiye’yi yüksek hızlı trene sahip dünyanın 8’inci ülkesi yaptıklarını ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Hedef 2023 Büyük Türkiye Zirvesi açılışında açıklamalarda bulundu. Ulaşım çalışmaları hakkında konuşan Cahit Turhan, Türkiye’yi yüksek hızlı trene sahip dünyanın 8’inci ülkesi yaptıklarını ifade etti.

ULAŞIMA TALEP ARTACAK

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Cahit Turhan ulaşıma olan talebin 2023’e kadar en az bir kat daha artacağını ifade etti ve 2050 yılına kadar 4 kat büyüyeceğini açıkladı.

ULAŞIM İÇİN 500 MİLYAR TL HARCANDI

2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Cahit Turhan; “Ulaşımda, taşımacılıkta ve iletişimde bir aksama olması ekonomiyi adeta kilitliyor. Alt yapının sağlam olması demek sağlıklı yaşam ve üretim demek. Ulaşımda, taşımacılıkta, lojistikte sorun olduğu zaman ürettiğinizi satamıyor, pazarlayamıyorsanız, dünyayla entegre olamıyorsunuz. İletişimde sorun olması demek konuşamama, kavuşamama, dünyayı takip edememe demek” ifadelerini kullandı. 16 yılda ulaşım, altyapı, taşımacılık ve iletişim için 500 milyar TL’nin üzerinde harcama yapıldığını söyleyen Turhan; “Yılda ortalama 1500 kilometreye yakın bölünmüş yol yaparak Türkiye'nin bölünmüş yol ağını 26 bin 200 kilometreye taşıdık” şeklinde konuştu.