Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çamlıca Camii çevresinde dönüşüm için düğmeye basıldı

Üsküdar Kirazlıtepe’de ‘Örnek Dönüşüm’ için çalışmalara başlandı. Binden fazla mülk sahibi Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen toplu imza töreninde hazır bulundu.

Üsküdar Kirazlıtepe’de yepyeni bir yaşam başlıyor. Hak sahipleriyle anlaşıldı ve yepyeni bir hayat için ilk adımlar atıldı. Toplu imza töreninde önemli açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi. Türkmen, kısa sürede hafriyat çalışmalarının başlayacağını ve en çok 2 yıl içinde hak sahiplerinin yeni evlerine kavuşacağını bildirdi.

Çamlıca Camii’deki inşaat çalışmaları sona yaklaşmışken Kirazlıtepe’deki kentsel dönüşüm çalışmaları için de düğmeye basıldı. Hak sahipleriyle toplu imza töreni gerçekleştirildi. Törene Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de katıldı.

“Yerinde dönüşüm” ve “gönüllü dönüşüm” vizyonunda Kirazlıtepe Mahallesi’ni dönüştüreceklerini ifade eden Türkmen, mahallede oturan vatandaşların kentsel dönüşüm çalışmaları için verdiği desteğe de teşekkür etti.

İmzasını en önce vatandaşları Nato yolundaki dairelere aktaracaklarını açıklayan Türkmen, diğer vatandaşlar için de kira yardımı ve taşınma yardımında bulunacaklarını belirtti. Yaz ayları gelmeden hafriyat çalışmalarının başlayacağının müjdesini de veren Türkmen en fazla 2 yıl sonra hak sahibi olan binden fazla vatandaşın yeni dairelerine kavuşacağının garantisini verdi.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen ve proje hakkında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sonrasında imza törenini gerçekleştirdi.

Üsküdar’da eski İslam tarihinin en güzel örneklerinden birisi olarak dikkat çeken ve ilçe için büyük önem arz eden Çamlıca Camii’nin inşaat çalışmalarının Ramazan ayına kadar tamamlanarak ibadete açılması ve mart ayından sonra da Kirazlıtepe Mahallesi’ndeki ‘Örnek Dönüşüm’ çalışmalarının start alması bekleniyor.

Kirazlıtepe Mahallesi’nin ‘Yerinde Dönüşüm’ ve ‘Gönüllü Dönüşüm’ mottosuyla inşa edilmesi sayesinde binden fazla hak sahibi kentsel dönüşüme onay verdi. Hak sahipleriyle anlaşmaya varılarak imza töreni gerçekleştirildi. Vatandaşların en çok 2 yıl içinde yeni evlerine kavuşturulması planlanıyor.