Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Çanakkale 1915 Köprüsü Lapseki’de gayrimenkul fiyatlarını uçurdu

Çanakkale’de inşa edilen Çanakkale 1915 Köprüsü Lapseki’deki konut fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Emlak endeksi 2018 yılı Şubat ayı verilerinden elde edilen sonuçlarına göre Çanakkale ilinde yer alan Lapseki ve Gelibolu ilçelerindeki gayrimenkul fiyatları yükseldi. Çanakkale’ye kazandırılan en önemli devlet yatırımlarından bir tanesi olan Çanakkale 1915 Köprüsü ildeki Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde konut fiyatlarının uçmasına neden oldu.

Çanakkale 1915 Köprüsü ile Lapseki ve Gelibolu ilçelerine bağlantı yolları oluşturuldu. Bu nedenle Lapseki ve Gelibolu ilçelerinde yer alan satılık konutlarda metrekare bazında fiyatlarında önemli artışla yaşandığı gözlemlendi.

Çanakkale’nin Gelibolu ve Lapseki ilçelerinde Emlak Endeksi 2018 yılı Şubat ayı verilerine göre geçtiğimiz yılın aynı ayına kıyasla artış yaşanmış olduğu kaydedildi.

Edinilen verilere göre Gelibolu ilçesinde satılık gayrimenkullerin fiyatları bir yıl içerisinde yüzde 9,78 oranında artış kaydetti. Lapseki’de yer alan satılık konutların metrekare bazında fiyatlarında ise yüzde 24,14 oranında artış meydana geldi. Gelibolu ilçesinde yer alan satılık gayrimenkullerin metrekare bazında fiyatları ise bin 441 lira seviyesine yükselirken, Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yer alan gayrimenkullerin metrekare bazında fiyatları ise ortalama 2 bin 111 lira seviyesine kadar yükseldi.

Emlak Endeksi 2018 yılı Şubat ayı verilerinden elde edilen sonuçlara göre Gelibolu ilçesinde satılık konutların metrekare fiyatları 4 yıl içerisinde yüzde 45,2 oranında artış yaşadı. Lapseki ilçesindeki artış ise yüzde 125,77 seviyesinde gerçekleşti.